Na veletrhu e-SALON je i vůz ředitele Tour de France ale také závoďák studentů z ČVUT

Po vynucené pandemické pauze se po dvou letech koná třetí ročník veletrhu čisté mobility e-SALON. Událost evropského významu uvádí nejnovější ekologické vozy, motocykly, dobíjecí technologie, novinky z oblasti infrastruktury moderní mobility a další unikáty.

Akce probíhá ve dnech 11. až 14. listopadu 2021 na výstavišti PVA EXPO PRAHA.Pořadatelé tvrdí, že veletrh e-SALON je svou komplexností a velikostí událost evropského významu a mnozí výrobci během něj představují klíčové produkty svých značek v české premiéře. Například korejská automobilka KIA přivezla, coby jeden z leaderů elektrifikace v České republice, na e-SALON  několik modelů – hlavní hvězdou bude Kia EV6, dále pak Kia Sportage Plug-in Hybrid a e-Niro.

ŠKODA AUTO, automobilový leader českého trhu, představí na letošním veletrhu e-SALON nejen čistě elektrické či plug-in hybridní modely, ale ukáže také všechny navazující služby, které jsou součástí celého ekosystému elektromobility mladoboleslavské automobilky. Fanoušci Tour de France, kteří tento cyklistický závod sledují prostřednictví přenosu v ČT Sport, si mohou prohlédnout, jak ve skutečnosti vypadá ředitelský vůz značky Škoda, z které se například startují všechny etapy.

Ford se na veletrhu zase chlubí sportovně střiženým sportovním SUV Mustang Mach-E, dále Porsche supersportem Taycan, Taycan Cross Turismo či Panamera 4S E-Hybrid Sport Turismo a Mitsubishi technicky zajímavým SUV Eclipse Cross PHEV, které umí být „malou elektrárnou“ na cestách pro nejrůznější spotřebiče.

Mezi hlavní taháky se určitě zařadí i novinka rumunské značky Dacia s názvem Spring, která se má stát  nejlevnějším elektromobilem na trhu s cenovkou pod půl milionu korun.

Značka Renault na veletrhu prezentuje model nové generace „nativních“ elektromobilů Renault – novým Megane E-Tech 100% elektrickým, který je zároveň prvním modelem pyšnícím se novým logem značky. Představuje přelomový design, který porušuje zákonitosti tradičního kompaktního hatchbacku.

Volkswagen představuje  zase celou rozrůstající se rodinu ID. Na letošním e-SALONu představuje  ID.4 ve vrcholné GTX verzi s pohonem všech kol. Další premiérou v rodině ID. bude SUV kupé ID.5, které se v České republice představila vůbec poprvé.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)