Na Trnávce se rozhodne o složení české raftové reprezentace pro rok 2022

Víkendové raftové závody na umělé slalomové dráze Trnávka v srdci Vysočiny rozhodnou 11. - 12. září 2021 o Mistrech České republiky ve slalomu R4, v závodu hlídek a zároveň o celkových vítězích celého seriálu Českého poháru v raftingu R4 i nominačních závodů v kategorii R6.

Po pomalém jarním „popandemickém“ rozjezdu nabrala sezóna závodního raftingu s koncem léta spád a během 3 týdnů se odjela velká část letošních závodů na Vltavě v Troji a pod Lipnem. Lipno bylo letos pro raftaře obzvlášť nabité, v kategorii R4 se během jednoho víkendu uskutečnily hned dva závody ve sjezdu namísto tradičního jednoho závodu.

Jen co raftařům stihly uschnout věci z Lipna, už se můžou těšit na závěrečný závod letošní sezóny, který se bude konat na velmi obtížné umělé slalomové dráze nedaleko Želivského kláštera.

Opět je potřeba během jednoho víkendu dohnat jarní závodní manko, v sobotu 11. září 2021 se uskuteční disciplíny v kategorii R4 – slalom a sprint a v neděli si závodníci protáhnou o několik kilometrů níže a odstartují závod ve sjezdu hned dvakrát. Poprvé v kategorii R4 a o pár hodin později i v kategorii R6.

Program v sobotu 11. září 2021 mezi tyčemi a hustě posazenými překážkami doplní velmi oblíbené Mistrovství České republiky klubových hlídek. Jedná se o závod týmů, přičemž v každém týmu 3 člunů z jednoho klubu musí být alespoň 4 ženy. Kromě hlídek se do slalomu na divoké Trnávce pustí i odvážlivci na dvoumístných nafukovacích kanoích, v závodě R2 Baraka Cup.

Závody na Trnávce rozhodnou nejen o nejlepších posádkách letošní složité sezóny, Mistrech ČR R4 2021 v kombinaci všech 3 disciplín, ale také o složení týmů do reprezentačního výběru pro rok 2022.

V příštím roce by se mělo uskutečnit již 2x přeložené Mistrovství světa v kategorii R4, které pořádá Čína. V kategorii R6 by se mělo Mistrovství světa konat až v roce 2023.

I když, kdo ví, jak všechno nakonec dopadne, jedno je jisté, po  víkendu z 11. na 12. září 2021 budou raftaři znát ty nejlepší své české borce za  rok  2021.

(Lenka Bauerová, SVoČR, SportovníListy.cz,  foto: Václav Kolář)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...