Na tribuně Sever v Edenu zaznělo: "Dejde jim bůra" a hráči Slavie přání divákům splnili! Slavia Praha - Jablonec 5:1

Dva měsíce se v tuzemsku nehrála nejvyšší fotbalová soutěž a tak hlad po fotbale vyjádřili svým počtem 13 742 diváci, kteří se přišli podívat do pražského Edenu na své červenobílé borce. Ti, co zajistili nejvyšší návštěvu kola vůbec nelitovali. V Praze v Edenu v neděli 29. ledna 2023 při utkání Slavia - Jablonec totiž padlo šest branek, z nichž pět skončilo v síti hostujícího týmu.

Na tribuně Sever v Edenu deset minut před koncem  zaznělo: "Dejde ji bůra" a hráči Slavie přání divákům splnili. Slavia - Jablonec 5:1.

Už v 11. minutě došlo před brankou Jablonce ke zmatku, který využil Václav  Jurečka, který vstítil první branku utkání – 1:0.

Ruch nastal po rohu Petra Ševčíka, kdy skoroval opět Václav Jurečka, ale  VAR branku pro ofsajdové postavení střelce odvolal.

Na konci poločasu, který byl nastavený o osm minut, jablonečtí fotbalisté využili ojedinělou akci  zakončenou  Jovovičovou pumelicí namířenou do šibenice a bylo vyrovnáno - 1:1.

Po změně stran se ukázal v dobrém světle  Mick van Buren, který vystřídal Tecla a v 65. minutě  ze vzdálenosti asi 20 metrů přesně mířil k pravé tyči a rázem v táboře pro domácích zavládla radost  – 2:1 .
Nizozemský fotbalista  zářil  i při další akci, kdy nahrál Ondřejovi  Lingrovi, který prostřelil jabloneckého brankáře  – 3:1.

Pak se do akce zapojili Juráskové, když nejdříve  David Jurásek přihrál na Micka van Burena, který nechal vyniknout Matěje Juráska – 4:1.

Matěj Jurásek se ještě jako střelec ukázal  v 85. minutě, kdy zakončil brankovou úrodu oběhnutím jabloneckého strážce branky Surovčíka, aby pak  skoroval do prázdné branky – 5:1.

Praha 29. ledna 2023

FORTUNA:LIGA 2022/2023 ...  17. kolo

SK Slavia Praha -  FK Jablonec  5:1  (1:1)

Branky: 11. Jurečka, 65. van Buren, 67. Lingr, 76. a 85. Jurásek M. – 45. Jovovič * Diváci: 13742  *  Žluté karty:  Šulc *  Rozhodčí:  Černý – Nádvorník, Machač

SK Slavia Praha  *  Kolář – Schranz (46. Douděra), Ousou, Santos, Jurásek D. – Hromada, Ševčík – Jurečka (46. Jurásek M.), Lingr (72. Provod), Olayinka (80. Ewerton) – Tecl (61. van Buren)

FK Jablonec *  Surovčík – Surzyn, Král, Akpudje, D. Souček – Šulc, Považanec, Jovović (46. Pleštil), Kratochvíl, Černák (80. Patrák) – Ikaunieks (68. Chramosta)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz