Na ten volejbal se i 143 minut dalo koukat s nadšením ... Lvi Praha - Guaguas Las Palmas 3:1

Volejbalisté úřadujícího tuzemského  mistrovského týmu Lvi Praha po dramatické odvetě v domácím prostředí haly na Podvinném Mlýně bohužel nepostoupili do čtvrtfinále volejbalové Ligy mistrů. Španělský klub Guaguas Las Palmas sice  porazili 3:1 po setech 25:21, 25:21, 22:25 a 25:22, ale zlatý set pak prohráli jednoznačně 8:15, protože podobně jako ve třetím  dějství jim v rozhodující zkrácené sadě nešel servis, nedařilo se jim ani na příjmu, v útoku a vůbec. Utkání začalo ve středu 7. února 2024 v Praze od 19:30 hodin za přítomnosti 2150 diváků a skončilo ještě téhož dne po 143 minutách volejbalu, na který se dalo koukat s nadšením.

Lvi Praha po porážce 0:3 na Kanárských ostrovech vstoupili do odvety velmi odvážně. Dařilo se jim při  podání a naopak  Španělům ne, když  v prvním setu  zkazili sedm servisů.

Ve druhé části hry byl k neudržení   kubánský smečař ve službách Prahy Luis Estrada, který bodoval  prakticky po všech nahrávkách a tak také  Lvi najednou měli  pětibodový náskok. Soupeř jej sice vyrovnal na 18:18, leč  koncovka  znovu patřila domácím volejbalistům  se smečaři Čechem a Estradou.

Ve třetím setu český mistr zkazil  spoustu servisů a proto také   Las Palmas celý set vedlo a domácí borci, kteří jen v závěru snížili na tříbodový rozdíl, připustili, že se na ukazateli skorem objevil tento poměr čísel 2:1.

Čtvrtý set, aby si udrželi možnost hrát o postup,  museli čeští šampioni vyhrát. Vstoupili do něj skvěle, stále vedli a i když se hosté několikrát přiblížili k vyrovnání čísel ukazateli skore, Lvi nakonec potvrdili tříbodovou výhru a vynutili si rozhodující zlatý  set.

Ten se však Pražanům vůbec nepovedl.  Strany se ve zlatém setu měnily za stavu 3:8 z pohledu domácích volejbalistů, aby nakonec narostl na  konečný neúspěch vyčíslený čísly  8:15.

Komu z diváků bylo v zaplněné  hale celkem jedno, kdo sledované utkání vyhraje, musel být po něm  nadšený. Viděl zápas s obdivuhodnými výkony hráčů na obou stranách, borce, kteří  vybírali smeče, po nichž  letící míč by v případě dopadu na hlavu způsobil  při nejlepším jen otřes mozku nebo naopak smečovali  tak, že se s tím smečujícím míčem nedalo nic jiného dělat, než jej sledovat, jak se odráží od palubovky. Naopak, kdo přišel fandil Pražanům, byl po utkání smutný ovšem s uznáním, že volejbalisté hrající v barvách fotbalistů Teplic byli přeci jenom v tom zlatém setu nepřemožitelní.

Nutno si připomenout, že Lvi Praha postoupili do vyřazovacích bojů v Lize mistrů jako první český mužský klub od zavedení současného formátu soutěže. Před tím hrála play off jen Ostrava v roce 2007.

Hráči Las Palmas se utkají ve čtvrtfinále s tureckým klubem Ziraat Bank Ankara.

Praha 7. února 2024

Volejbal

Liga mistrů ...  Play-off

Lvi Praha - Guaguas Las Palmas 3:1 (25:21, 25:21, 22-25, 25:22), zlatý set 8:15

Rozhodčí: Valentar (Slovinsko), Geldofová (Nizozemsko) * Čas: 143 minut *  Diváci: 2150 * První zápas 0:3, postoupilo Las Palmas.

Sestava a body Lvů Praha: Čech 19, McCarthy 14, Schouten 18, Estrada 23, Crer 8, Janouch, libero Moník/Tláskal - Kollátor 1, Vodička, Thiel. Trenér: Barrial.

Nejvíce bodů Las Palmas: Bruno 21, Zonca 17, Souza 14, Vigrass 12.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz