Na Pražském hradě byla podepsána přihláška české výpravy na ZOH do Pekingu 2022

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval ve středu 12. května 2021 podepsal ve Společenském sále Pražského hradu přihlášku českého týmu na zimní olympijské hry do Pekingu, které se uskuteční od 4. do 20. února 2022.

Při slavnostním aktu  prezident České republiky Miloš Zeman připojil svůj podpis na průvodní dopis pro prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha. Ve zprávě vydané Českým olympijským výborem bylo uvedeno, že oba dokumenty budou neprodleně doručeny do sídla MOV v Lausanne.

Ovšem, není bez zajímavosti, že zpráva Českého olympijského výboru mimo  jiné z události na Pražském hradě sice uvedla  část projevu hlavy státu, ale zase zamlčela v jiné části projevu   docela  zajímavou prezidentovu poznámku mířenou k prezidentovi Mezinárodního olympijského výboru Thomasovi Bachovi. 


Citace prezidenta Česka Miloše Zemana z kanceláře Českého olympijského výboru
Celý projev  prezidenta republiky po podpisu přihlášky ČR na olympijské hry  

Vážený pane předsedo, dámy a pánové,

jsem potěšen, že opět mohu podepsat dopis panu předsedovi Bachovi v souvislosti s naší účastí na olympijských hrách.

Není to poprvé. Na jeden dopis mám nepříjemnou vzpomínku. Tehdy jsem totiž podepsal takový dopis a osobně na jeho žádost slíbil panu předsedovi Bachovi, že pojedu na olympiádu do Ria, s tím, že jsem dostal slib, že pan předseda Bach zařídí divokou kartu pro Martinu Sáblíkovou, aby se mohla zúčastnit cyklistických závodů. Nejsem si jist, zda je v duchu olympionismu nedodržování slibů. Nicméně, nechci se k této otázce již vracet, dopis podepisuji, ale na žádnou olympiádu nepojedu.

Přeji našim sportovcům plný úspěch a zdar ve všem jejich počínání.


Miloš Zeman, prezident republiky, Pražský hrad, 12. května 2021

 
(Petr Skála, Hrad.cz, Český olympijský výbor, foto. Petr Skála)