Na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy je ministrem bývalý ragbista Vladimír Balaš

Když  premiér české vlády Petr Fiala v pátek  1.července 2022 v budově ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy uvedl do funkce nového ministra této instituce Vladimíra Balaše, stala se v tu  chvíli  česká vláda  se třemi profesory a s jedním  docentem vládním kabinetem nejvíce obsazený  osobami  s tak vysokými akademickými tituly.

Současně do budovy na malostranskou  adresu Karmelitská 5 nastoupil poprvé v historii na pozici  ministra také bývalý ragbista, hráč Iuridiky Praha, jehož ještě trénoval legendární ragbyový trenér  Zdeněk Sláma, profesor Vladimír Balaš.

Nový člen vlády na otázku pro sportovní web SportovniListy.cz, jak  mu jeho bývalá ragbyová minulost a znalost filosofie tohoto sportu pomáhá v politice a zda mu pomůže i při práci na ministerstvu,  potvrdil, že ragby hrál. Hra se šišatým míčem je podle Balaše  tvrdou hrou, ale zároveň hrou  gentlemanů,  při níž se nefilmuje, což jsou dobré principy  pro kohokoliv a pro ministra obzvlášť.

Vladimír Balaš na druhou otázku, jak  se bude ministerstvo, které je podle  názvu i ministerstvem mládeže a tělovýchovy, věnovat sportu, řekl, že má k tělovýchově blízko.
"Nejsem zastáncem toho, že bychom měli někoho  do sportu nutit, ale měli naopak dát příležitost. Třeba na vysokých školách vědí lidé, co je pro ně dobré a co není. Tomu, co nám zbylo v portfoliu sportu na ministerstvu, se  budeme věnovat a dál rozvíjet," dodal Vladimír Baláž.

Celé odpovědi na otázky naleznete  na webu cesketelevize.cz v čase 09:48.

V článku je uvedeno, že ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy bude řídit poprvé bývalý ragbista, ale  Vladimír Balaž není prvním ragbistou v české vládě. Tím prvním byl totiž dokonce český premiér z let 1990-1992 Petr Pithart, bývalý hráč Humanity Praha, kterého rovněž trénoval Zdeněk Sláma.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála pro SportovniListy.cz & Ceskeragby.cz, ceskatelevize.cz, foto: Petr Skála)