Titul Motocyklový závodník roku 2016 patří Ondřejovi Ježkovi

Nejoblíbenějším motocyklovým závodníkem roku 2016 je potřetí v řadě Ondřej Ježek z brněnského ÚAMK Královo Pole. Rozhodla o tom anketa serveru BikeRacing.cz a jeho 477 čtenářů. Druhý za Ježkem skončil další silniční motocyklový jezdec Jakub Kornfeil před freestylovým motokrosařem Liborem Podmolem.

Do ankety se zapojovali návštěvníci webu, kteří sami navrhli pětici nejlepších závodníků ze všech motocyklových kategorií podle vlastního uvážení.

Ježek loňskou sezonu mistrovství světa třídy Supersport zahájil výtečně, pětkrát po sobě bodoval a v Imole skončil sedmý, což znamenalo jeho nejlepší výsledek roku. Druhou část roku ovlivnily zdravotní trable se zrakem a Ondra obsadil celkově 14. příčku. Horší podmínky českého závodníka zaregistroval také šéf Grillini Racing Teamu Andrea Grillini a 27letému Čechovi nabídl místo ve své stáji pro mistrovství světa superbiků. Tím splnil Ježkovi dávný sen.

Druhý Kornfeil úspěšně závodil v mistrovství světa silničních motocyklů nejslabší kubatury Moto 3. V Grand Prix Malajsie skončil druhý a za celou sezonu vybojoval skvělou osmou pozici.
Podmol patří k nejlepším světovým freestylovým motokrosařům.

Devátý ročník ankety zaznamenal druhý čistý hattrick. První tři vyhrál Jakub Smrž. Nejuznávanější český superbikový závodník dokázal v roce 2009 skončit třetí v Assenu a v Misanu zajel poole position. Ježek se tak bude letos v premiérové sezoně superbiků srovnávat právě se Smržem, který se v roce 2009 umístil celkově jako desátý.

"Třetí vítězství v této anketě mě moc těší. Je to skvělá motivace do nové sezóny. Rád bych poděkoval všem, kteří mi celou sezónu drželi palce a podporovali mě. V letošní sezoně udělám vše pro to, aby měli fanoušci důvod mě zvolit počtvrté," napůl vážně i odlehčeně pravil Ondřej ježek z ÚAMK Královo Pole.

Výsledky ankety motocyklového webu BikeRacing.cz.

(ps, ÚAMK, SportovniListy.cz, foto: archív Odnřeje Ježka)