Na mistrovství světa silničních motocyklů v Argentině získal Filip Salač cenné body

Program závěrečného dne seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů v Argentině v neděli 2. dubna 2023 výrazně ovlivnilo počasí. Závod třídy Moto2 se jel na mokru a kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám byl vypsán na 14 kol. Filip Salač startoval z páté řady. Hned v prvním kole získal několik pozic a pohyboval se ve skupince bojující o páté až desáté místo. Cílem mokrého závodu projel nakonec sedmý a připsal si na své konto devět cenných bodů.

Na čele závodu se rychle usadila tříčlenná skupinka jezdců bojujících o bednu, Filip se pohyboval mezi šestou a devátou pozicí. Po celý závod dokázal udržet dobré tempo, ale zbytečně neriskoval, protože k chybě a pádu je na okruhu Termas de Río Hondo vždy velmi blízko.

Jak říkám...

„Byl to náročný závod, podmínky nebyly vůbec jednoduché. Ale měl jsem dobrý start a hned v prvním kole se posunul o několik míst dopředu. To bylo super, ale bohužel jsme si s týmem mysleli, že bude trať rychle osychat, což se nestalo, protože stále poprchávalo. Neměli jsme nastavení na plnou vodu, a proto jsme trochu ztráceli. Každopádně jsem jel na hraně celý závod a mám radost ze sedmého místa i dalších bodů. Nebylo to jednoduché, měl jsem několik krizí a o to víc jsem rád, že jsem dojel v top ten. Můžu jít spát s čistým svědomím, že jsem pro dnešní závod udělal maximum. Teď nás čeká Texas, který patří mezi moje oblíbené tratě, takže se do Ameriky velmi těším,“ komentoval pro něho úspěšný závod Filip Salač.

I když je teprve začátek dubna, Filip Salač má společně se svým týmem QJMOTOR GRESINI RACING odjetý už druhý podnik seriálu MotoGP. Na své konto si připsal 22 bodů a průběžně drží pátou příčku. Na řadě je Velká cena USA, která proběhne 16. dubna 2023 v Texasu.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?