Motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw chce Rallye Dakar nyní projet se starou Škodou 130 LR

Myšlenka vrátit se na Rallye Dakar v jiné kategorii  napadla motocyklového závodníka Ondřeje Klymčiwa začátkem července 2020, když stál  v dopravní koloně. Během dvou týdnů pak vznikl projekt Škodovkou na Dakar. A tak by se známý motocyklový závodník Klymčiw měl  v lednu 2021  zjevit na unikátním závodě tentokrát za volantem automobilu, který bude soutěžit v nové kategorii historických speciálů.

Unikání vůz, který jako první značky Škoda pojede Rallye Dakar, byl představený v pondělí 20. července 2020 v Praze na Letné.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


 
Jak říkám..."Na motorce jsem vždy říkal, že jedu vyhrát, škodovku chci ale dovézt do cíle, což je úkol číslo jedna. Stále ale u mne platí, že jsem závodník, a rád bych se vrátil s co nejlepším výsledkem, abychom mohli chodit se vztyčenou hlavou, a ne říkat, že jsme byli turisti a jen jsme to odjeli," uvedl  Klymčiw důvody a cíle, proč chce je Rallye Dakar.

Navíc poprvé v historii tím pádem pojede automobil značky Škoda Rallye Dakar. Že za volantem bude sedět právě Ondřej Klymčiw, který si  na stejném  závodu v roce 2018 při vážném pádu z motorky rozdrtil čtyři obratle. Zásluhou čerstvého  projektu Škodovkou na Dakar by se po třech letech vrátil  na slavnou rallye opět  jako závodník.

Jak říkám...„Kdyby se měl teď podobný projekt začínat od samého začátku, tak by to bylo nemožné zvládnout. Takové auto se totiž chystá více než rok. Jenže já jsem začal už v roce 2017 připravovat takovéto auto, tak Ondra de facto přišel k autu, které bylo, dá se říct, z osmdesáti procent připravené,“ řekl  k projektu bývalý šéf týmu Škoda Motorsport Jiří Kotek, který pro Klymčiwa nyní chystá Škodu 130 LR.

K úspěšné realizaci projektu  Škodovkou na Dakar ovšem chybějí finance, které může tým získat i od fanoušků.

Jak říkám...„Na Hithitu  bychom velmi rádi vybrali 750 tisíc korun, aby nám fanoušci pomohli to auto postavit na kola, koupili si třeba triko, mikinu, zážitek. Zkrátka jeli s námi na Dakar,“ řekl už nyní automobilový závodník Ondřej Klymčiw, který pojede další ročník Rallye Dakar v nové kategorii Classic se Škodou 130 LR.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)