Mistři světa Kalle Rovanperä a Jan Kopecký otestovali nové modely MONTE CARLO

Ve speciální zkoušce obstály nové sportovní, lifestylové modely ŠKODA SCALA MONTE CARLO a ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO, které  na mistry světa Kalleho Rovanperu a Jana Kopeckého silně zapůsobily. Jezdci továrního týmu ŠKODA Motorsport si oba vozy důkladně vyzkoušeli a přitom si zvolili i svého osobního favorita. Vrcholný výbavový stupeň odkazuje na úspěšnou historii závodních vozů značky ŠKODA a oba jezdci byli z každého ujetého metru s těmito modely nadšeni. Výroba nové varianty MONTE CARLO se už v Mladé Boleslavi rozběhla a první zákazníci dostanou své vozy ještě ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Povolanější testovací jezdce na prověření sportovního charakteru i praktičnosti nových vozů ŠKODA SCALA MONTE CARLO a ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO si ŠKODA nemohla přát, neboť oba tovární jezdci Jan Kopecký a Kalle Rovanperä patří ve své třídě k nejlepším soutěžním pilotům na světě.

Jan Kopecký získal titul mistra světa v kategorii WRC 2 v roce 2018 a jeho mladý týmový kolega Kalle Rovanperä z Finska má titul v mistrovství světa WRC 2 Pro za rok 2019 jistý už teď.

Společně pak zajistili pro tým ŠKODA Motorsport prvenství v hodnocení značek ve WRC2 Pro* už na předposledním závodě sezóny ve Španělsku.
Slavnostní předání pohárů mistrovství proběhne v rámci galavečera FIA po ukončení sezóny.

Oba soutěžní piloti využili příležitost a vyměnili svůj obvyklý speciál ŠKODA FABIAR5  za sportovně laděné vrcholné verze sériových kompaktních modelů a byly přednostmi vozů SCALA MONTE CARLO a KAMIQ MONTE CARLO nadšeni.

Jak říkám...

„Hned na první pohled se mi líbily extrémně sportovní linie vozu ŠKODA SCALA MONTE CARLO. Ve spojení s různými nastaveními podvozku velice dobře sedí na vozovce a člověka vyzývá především v zatáčkách k využití jeho potenciálu. Právě v nich se pak ke slovu dostávají i sedadla poskytující dokonalé boční vedení a zároveň komfort na delších cestách. Kromě toho je skvělé, že je SCALA neustále online a že k ní bez problémů připojím svůj chytrý telefon,“ řekl Kalle Rovanperä o voze SCALA MONTE CARLO.

„Máme rodinu, proto kladu mimořádný důraz na prostornost vozu. ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO mé nároky v tomto ohledu přesně splňuje především prostorem na zadních sedadlech a boduje i sportovním vzhledem v exteriéru i v interiéru. Díky kompaktním rozměrům má zvýšenou pozicí sedadel se v tomto SUV velice dobře jezdí po městě. A kdybych si chtěl někdy bez dětí užít sportovní jízdu, nastavím si režim Sport v systému Sport Chassis Control a po stisknutí tlačítka je vůz ještě agilnější,“ řekl Jan Kopecký.

 


Tradiční černé prvky MONTE CARLO

Označení MONTE CARLO používá ŠKODA tradičně pro sportovní, lifestylové verze svých modelů – tento přídomek poprvé dostala v roce 1936 limitovaná zvláštní série modelu ŠKODA POPULAR. Monte Carlo vedle lesku a slávy monackého knížectví symbolizuje především motoristickou tradici slavné rallye, která se tu jezdí od roku 1911 a při níž značka ŠKODA dosáhla četných úspěchů.

(ŠkodaAuto, SportovníListy.cz, foto: ŠkodaAuto)