CZech Samurais Ollie Roučkové definitivně zamířil z Marseille na Dakar Classic

Nejstarší francouzské město, nejdůležitější přístav v zemi galského kohouta … všemi těmito nej se může chlubit jihofrancouzské velkoměsto Marseille. Do kosmopolitního města zamířila závodní i doprovodná technika takřka z celé Evropy. Dakar 2022 se i pro tým CZech Samurais stal realitou.

Část přístavu v Marseille se právě proměnila v jedno z nejzajímavějších evropských parkovišť. Sešly se tu závodní týmy kategorií Classic, aby organizátorům Rallye Dakar předaly svá vozidla pro plavbu do Džiddy, kde 3. ledna 2021 odstartuje 44. ročník legendárního závodu.

Z Roudnice do Marseille na vleku Pilotka se Ollie Roučková  rozloučila se Samíkem, tedy se svým závodním Suzuki Samurai doprovázeným servisním Fiatem, kterého fanoušci znají pod jménem Sršeň, v němž má tým zázemí. Z bezpečnostních důvodů i letos byly omezeny technické přejímky. Ještě před odevzdáním techniky tým čekala v roudnických dílnách ROBUS nelehká nakládka náhradních dílů do doprovodného vozidla Fiat Ducato Maxi.

Jak říkám...

„Nečekal jsem, že naložení doprovodky bude tak časově náročné. Jedná se o můj první Dakar, tak je pro mě vše takřka nové. Ale zvládli jsme to," komentoval balení techniky navigátor Robert Knobloch.

„Odevzdala jsem klíčky od Samíka a doufám, že se za měsíc oba sejdeme bez nějakého škrábance. Je to hodně emotivní, přece jen teď to naše auto bylo na dennodenním programu, a tak nějak si neumím představit, že s klukama nebudeme na dílně od 4 ráno do 22.00,“ řekla  pilotka Ollie Roučková, dvojnásobná účastkyně Rally Dakar.

Samurai se postavil na vlastní kola až v přístavu, celou cestu strávil na vleku. Klasické sychravé počasí mu dalo zabrat, ale po víc jak 18 hodinách tým zaparkoval v přístavu, kde si posádka dala pomyslných dvacet, před maratonem přejímek.

Osoby a obsazení

Posádka – pilot: Ollie Roučková, navigátor: Robert Knobloch,

Doprovod –  mechanik: Gabriel Zubor, řidič: Luboš Konrád, fotograf: Petr Šedivý

Doprovodná technika – Fiat Ducato Maxi

Závodní technika – Suzuki Samurai

Asistenční auto – pouze převoz Česko/Francie/Česko – Mercedes

Po Evropě ujetých km - 1500 km (jedna cesta)

Čas strávený za volantem - 18 hodin

Čas strávený v přístavu - 2 hodiny

Nyní čeká celý tým Ollie Roučkové měsíc relativního klidu.  Posádka bude trénovat fyzickou kondici.

Pokud budete mít před a během Dakaru zájem přečíst si aktuální informace o posádce CZech Samurais, sledujte dění na sociálních sítích i na webu Ollie Roučkové.
(Ollie Roučková pro SportovníListy.cz, foto: Petr Šedivý)