Autoklub ČR hostil v Praze prestižní seminář Mezinárodní automobilové federace FIA

Historicky poprvé se v klubovém domě Autoklubu ČR konal oficiální předsezónní seminář Mezinárodní automobilové federace FIA pro disciplíny rally a cross-country. Do Prahy se sjelo 206 delegátů ze 48 národních federací. Mezi těmi, kteří to měli nejdál, byli zástupci z Japonska, Číny, Indie, Mexika, nebo afrických států.

2020 FIA RALLY & CROSS-COUNTRY OFFICIALS SEMINAR proběhl ve dnech 17. - 18. ledna 2020. V úvodu delegáty ve Smetanově sále klubového domu ve videozdravici přivítal Jean Todt, prezident FIA a popřál jim úspěšné jednání. Za hostitele vystoupili Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR a generální sekretář Tomáš Kunc. Seminář měl nabitý program, workshopy vedle hlavního sálu probíhaly také v ostatních společenských prostorách sídla Autoklubu ČR. Mezi první body patřilo hodnocení uplynulého roku a výhled letošní sportovní sezóny v disciplínách rally a cross-country. Delegáti si vyměňovali zkušenosti a osvědčené příklady z praxe. Představitelé FIA seznámili delegáty s kalendáři jednotlivých regionů a novinkami ve sportovních pravidlech. Letos poprvé se semináře účastnili také techničtí komisaři, pro které Autoklub ČR zajistil praktický workshop na vozidlech R5 a R2.

Pro bezmála dvě stovky delegátů Autoklub ČR připravil bohatý doprovodný program. V pátek debaty o motorsportu pokračovaly na večerním koktejlu, sobotní večer patřil vyhlídkové jízdě metropolí a prohlídce Pražského hradu. Seminář byl zakončen rozlučkovou večeří ve Smetanově sále klubového domu.Jak říkám ...„Pro Autoklub České republiky je to velká pocta, že jsme byli pověřeni přípravou a realizací této prestižní akce. Delegáti z celého světa poznali náš úžasný klubový dům, motoristickou adresu číslo jedna naší země a krásu hlavního města i Pražského hradu. Těší mě, že seminář sklidil slova chvály jak ze strany účastníků, tak i zástupců FIA. Je to potvrzení naší významné pozice v Mezinárodní automobilové federaci a ve světovém motorsportu, zejména v rally,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

„Bylo pro mě velkým potěšením vidět kolik účastníků se zapojilo do tohoto semináře. Jednotlivé programové body se nesly v duchu vysoké úrovně profesionality. Letos jsme se sešli v Praze, na velice speciálním místě plném historie a vášně pro automobily a motocykly, což dokazuje pevné kořeny motorsportu ve střední Evropě. Chtěl bych našim českým hostitelům vřele poděkovat,“ řekl Yves Matton, ředitel FIA Rally Department.

(pb, Autoklub ČR, SportovniListy.cz, foto: Autoklub ČR)