Motocyklový závodník Oliver König se těší na třídenní závody mistrovství světa v Mostě! Startuje se od 28. července 2023

Motocyklový závodník Oliver König se těší na závody mistrovství světa superbiků v Mostě jako nikdy předtím. Oliver si totiž věří, že na domácí trati rozjede sezonu, která mu zatím nevyšla, protože jej provází zranění.  Jednadvacetiletý český jezdec španělského týmu Orelac Racing Movisio totiž netrpělivě  čeká v elitní kategorii na první body. Po  květnovém  zranění kotníku by rád potěšil sebe i diváky, kteří jeho jízdu budou sledovat na domácí trati, kterou dobře zná. 

 Jak říkám..."Na Most se těším. Upřímně se ale těším, až zaklapnu plexisklo a budu na trati. Během víkendu mě toho čeká hodně a budu dělat maximum, abych na trati odvedl maximální výkon. Doufejme, že se mi podaří vyjet  první letošní body, které žádné nemám," řekl Oliver König na besedě s novináři v úterý 25. července 2023.König  zatím na větší úspěch čeká. Nejlepší výsledek zatím zajel v nizozemském Assenu, kde byl šestnáctý, ale v dálším závodě  v Barceloně ve vysoké rychlosti upadl a natrhl si vazy v kotníku.

Jak říkám...

" První dva závody byly katastrofální, pak přišly lepší závody a následně přišel pád. Byl jsem zraněný, vynechal jsem pro léčení závod v Misanu a po návratu byly další dva závody vlažnější. Cítím se lépe a věřím, že mi závody v Mostě povedou a vrátím se do hry o body," poznamenal Oliver König.

Na Königův návrat  na domácí trati věří i další členové týmu.

Jak říkáme..."Probírali jsme to horem dolem. I když je domácí závod pro domácího závodníka těžký, historicky se Oliverovi v Mostě vždy dařilo. Zatím je to sezona nahoru dolů a doufám, že v Mostě budeme hodně nahoře," řekl novinářům Königův manažer Miloš Čihák.

"Úroveň superbiků se letos výrazně zvýšila a je těžké se prosadit, zvláště na soukromém motocyklu. Most bude pro Olivera vrchol sezony. Jsem přesvědčený o tom, že tam předvede svůj nejlepší výkon. Bude to ale mít těžší než v loňském roce," dodal Königovi letos pomáhájící také z pozice rider coache bývalý závodník Ondřej Ježek.

"Beru to tak, že je to trať, na kterou jsem nejlépe připravený ze všech ostatních. Je to ohromně zábavná a členitá trať. Jsou tam rychlé, pomalé zatáčky i úseky na srdíčko. Je to jeden z nejkrásnějších okruhů v šampionátu," uvedl Oliver König, který tak zve do Mostu na závody.

Program osmého dílu mistrovství světa v Mostě začíná v pátek 28. července 2023 a končí o dva dny později 30. července 2023.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...