Motocyklový jezdec Filip Salač v Le Mans zopakoval 12. místo z Barcelony

V neděli 11. října 2020 vyvrcholil desátý letošní podnik světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP na okruhu Le Mans závody, a to i v kategorii Moto3, ve které startuje Filip Salač, jezdec Rivacold Snipers Teamu, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu ČR. Zatímco v pátek dosáhl životního úspěchu, když zajel v odpoledním tréninku vůbec nejlepší čas, v sobotní kvalifikaci se mu nedařilo. Do závodu tak startoval až z 21. pozice. Do cíle ale nakonec dojel na solidním dvanáctém místě, získal další čtyři body do klasifikace šampionátu, v němž mu zatím patří průběžně dvacátá pozice.

Dopolední Warm Up znamenal pro Filipa Salače slušné dvanácté místo.

Jak říkám...

„Ve Warm Upu bylo hodně chladno, ale zajížděl jsem docela slušné konstantní časy,“ komentoval Filip Salač.

Po startu se postupně dostal do početné skupiny, která bojovala o třináctou pozici, Salač se pohyboval na osmnáctém místě. Kvůli pádům jezdců před sebou se postupně dostával dopředu a již dvě kola před cílem jel na konečném dvanáctém místě.

Jak říkám...

„Do závodu jsme nasadili trošku těžší převod, protože jsme věděli, že pojedu ve větší skupině, abych nebyl v omezovači. Nevím, jestli to bylo lepší, nebo ne, na výjezdech jsem ale trochu ztrácel. Dvanácté místo a body to jsou, dá se to. Ale vůbec s tím nejsem spojený, protože jsem na této pozici dojel kvůli tomu, že přede mnou byly pády. Snažil jsem se probíjet dopředu, ale měl jsem problém dostat se přes soupeře na KTM, kterým to tady na rovinkách jelo hodně rychle. Vím, že mám problém se oproti ostatním dostat dopředu, na tom musím hodně zapracovat do příštích závodů. Děkuji všem, za práci týmu, panu prezidentovi Autoklubu ČR Janu Šťovíčkovi, Hectoru Faubelovi, který mi tady hodně pomáhal, a samozřejmě rodině. Každopádně, určitě to nebyl špatný víkend, pátek se podařil suprově, včera jsem měl penalizaci a kvalifikace se nepovedla, ze závodu ale mám nakonec čtyři body, a i to se počítá. Musíme ještě hodně zapracovat, určitě ale je dobře, že jdeme nahoru,“ uvedl Filip Salač.

A příležitost ukázat se bude mít Filip Salač hned příští víkend, kdy se jede další závod světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP, Gran Premio Michelin ve španělském Aragónu.


(bp, SportovníListy.cz, Autoklub ČR, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...