Mojmír Chytil se v utkání Slavia Praha - FK Pardubice 3:0 chytil. Za osm minut vstřelil tři branky

Fotbalisté Slavie Praha připravili v pražském Edenu 25. února 2024 sedmnácti a půl tisícům divákům příjemné nedělní odpoledne. Po hodině hry, ve které diváci neviděli žádný gól, nastaly tři příležitosti pro Mojmíra Chytila, který během osmi minut proměnil tři branky a bylo vymalováno. Slavia vyhrála  nad Pardubicemi  3:0.

Hrdinou utkání se stal na začátku druhého poločasu střídající Mojmír Chytil, který svými třemi brankami nejenom rozjásal příznivce Slavie, ale zasloužil se o nejrychlejší hattrick, když ne československé, tak rozhodně historie české ligy. Stačilo mu na něj pouhých osm minut. Jak k tomu došlo.

V 67. minutě utkání se diváci v Edenu  konečně dočkali  gólu, který zařídili střídající hráči. Od Douděry se míč na pravé straně dostal Masopustovi, ten nacentroval před bránu a tam volný Mojmír Chytil hlavičkoval do sítě - 1-0.

Necelých pět minut poté po Ševčíkově přihrávce Provod sám málem překonal brankáře Pardubic Budinského, ale jemu se to ještě nepodařilo, neboť až Mojmír Chytil ve skluzu dopravil míč za brankovou čáru - 2-0. Nutno dodat, že při této akci se Chytil sám chytil do sítě fotbalové branky, když až tam skončil jeho skluz.

Mojmír Chytil měl krátce poté ještě další šťastnou chvilku. Po osmi minutách od vstřelené první branky skóroval potřetí, když tentokrát brankáře z Pardubic překonal po Provodově přihrávce nechytatelnou střelou - 3-0.

Se třemi góly v rozmezí osmi minut tak Mojmír Chytil vyrovnal tři desítky let starý rekord české nejvyšší soutěže z minulého století, neboť stejně krátká doba stačila na vstřelení hattricku rovněž Horstu Sieglovi v roce 1994. Nu a protože se vstřelení gólu ve fotbale nezaznámenává se vteřinami jeho proměnění jako v hokeji, tak se také nemůže určit, kdo z nich byl rychlejší.

Praha   25. února 2024

FORTUNA: LIGA 2023/2024

SK Slavia Praha   -  FK Pardubice    3:0  (0:0)

Branky:  67., 72. a 74. Chytil *  Diváci: 17562  *  Žluté karty:  Patrák, Hlavatý (Pardubice)  *  Rozhodčí:  Radina  – Váňa, Leška.

Slavia Praha:  Mandous – Vlček, Ogbu (70. Holeš), Zima – Douděra, Ševčík (C), Zafeiris (46. Provod), Diouf (63. Zmrzlý) – Wallem (63. Masopust) – van Buren (46. Chytil), Tijani

FK Pardubice:  Budinský – Mareš, Kukučka (76. Vacek), Chlumecký, Surzyn – Daněk (84. Míšek), Kissiedou (76. Tischler), Solil, Hlavatý (C) – Krobot (70. Zlatohlávek), Patrák (76. Sychra)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz