Mistrovství Česka družstev se stalo kořistí plavců s ploutvemi z Olomouce

V domácím olomouckém bazénu získali tamější ploutvoví plavci mistrovský double. Mistrovství Česka družstev se totiž stalo kořistí plavců s ploutvemi z Olomouce.

Ve dnech 20. a 21. listopadu 2021 se v Olomouci konalo odložené mistrovství družstev plavců s ploutvemi. Soutěž žen byla napínavá doslova až do poslední disciplíny. Ženy Liberce těsně vedly a o výsledku musela rozhodnout až závěrečná štafeta 4 x 100 m, kde dominovaly ženy Olomouce před štafetami z Mostu a Liberce. Olomoucké ženy tak získaly svůj jubilejní desátý titul v řadě. Bronzovou medaili získalo družstvo Žďáru nad Sázavou. Z jednotlivých výkonů je možné vyzdvihnout mladé závodnice Kláru Mazalovou z Tábora a Adélu Zapletalovou z Liberce.

Soutěž mužů měla překvapivě stejného vítěze jako soutěž žen a to tým z Olomouce. Družstvo táhl zejména úspěšný český reprezentant a letošní čtyřnásobný vítěz individuálních závodů Filip Látal. Nejkvalitnější závodem mužů byl nádherný souboj Látala s libereckým Kubíčkem na 800 m. V napínavém závěru se více dařilo olomouckému závodníkovi, který nakonec zvítězil ve velmi kvalitním čase, jen těsně za letošním rekordem z MS v Tomsku. V týmové soutěži na druhém místě skončili muži ze Žďáru nad Sázavou  a třetí skočil Liberec. Není bez zajímavosti, že Olomouc získala mistrovský double poprvé ve své historii.

Příští ročník by se měl zatím na neurčeném místě  uskutečnit již v tradičním dubnovém termínu.

(Zbyněk Svozil, KSP Olomouc, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: Jan Brychta)