Mistr Česka v cyklokrosu Michal Boroš sedmým titulem dorovnal Štybara a Šimůnka!

Cyklokrosař Michael Boroš z týmu Elkov Kasper druhou lednovou neděli ziskem sedmého domácího titulu vyrovnal v počtu zlatých medailí Radomíra Šimůnka staršího a Zdeňka Štybara. Potřetí za sebou nenašla na domácím šampionátu přemožitelku ani Kristýna Zemanová (Brilon Racing team MB).

Závod mužů na táborské trati byl velice zajímavý, uspěli ti nejlepší a rozhodující bylo co nejméně chybovat. Od druhého kola se drželi spolu na špici domácí závodník Michal Boroš, Adam Ťoupalík (TDT-Unibet CT) a Zdeněk Štybar (Stybar team). První chyboval ve druhém okruhu Štybar a po technických problémech s kolem si malou ztrátu musel dojíždět. Cílem třetího kola projížděla nejlepší trojice pohromadě, ale pak v jedné zatáčce upadl i Adam Ťoupalík a urazil páku řazení. Po výměně kola v depu se i on stačil dotáhnout, i když mu to trvalo o něco déle.

V pátém okruhu vypadl ze hry o zlato Štybar. Nejprve měl problémy na schodech, vzápětí upadl na umělých překážkách. Toho využil Boroš a získal malý, ale jak se ukázalo rozhodující, náskok.

I souboj o další medaile se rozhodl rychle. Ťoupalík již nechyboval a dojel si pro stříbro, Štybar bral bronz. Čtvrtý dojel po velmi dobrém výkonu Pavel Jindřich (ČEZ Cyklo team Tábor), který byl nejlepší z jezdců kategorie U23.

Zemanová v závodu žen beze zbytku potvrdila roli jasné favoritky. V úvodu se za jejími zády držela Julia Kopecky (AG Insurance - Soudal Quick-Step), která v cíli prvního okruhu ztrácela deset vteřin. Ovšem technické potíže s kolem v úvodu druhého okruhu znamenaly velkou ztrátu a tím i konec nadějí na dobrý výsledek.

Od té doby bylo jen otázkou, s jakým náskokem si Zemanová dojede pro titul. Od poloviny závodu se na druhou pozici probojovala do cyklokrosového terénu se vracející Nikola Nosková (Cofidis women team) a za ní se posunula před Nikolu Bajgerovou biková specialistka Simona Spěšná (jb BRUNEX Superior Factory Racing).

Závod juniorů se proměnil v sólo jízdu největšího favorita Kryštofa Bažanta z celku Cyklostar Pirelli. Stejně jasně si jel pro stříbro Patrik Lienert z Rexonix KOVO Praha a bronz vybojoval David Friedel z DK Bikeshop Racing Team. Závod juniorek měl být soubojem o titul mezi dvojicí nejlepších Amálie Gottwaldové (CP team) a Kateřiny Douděrové (Jaroslav Kulhavy Cycling Team), ale z toho rychle sešlo ve druhém kole, kdy Douděrovou hodně zbrzdily technické problémy.


Tábor 14. ledna 2023Junioři:
1. Bažant (Cyklostar Pirelli) 40:21, 2. Lienert (Rexonix KOVO Praha) +1:19, 3. Friedel (DK Bikeshop Racing Team) +2:06.

Juniorky:
1. A. Gottwaldová (CP team) 47:36, 2. Douděrová (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +17, 3. Hezinová (Doltcini - Watersley R+D Cycling Team) +1:02.

Ženy:
1.Zemanová (Brilon Racing Team MB) 44:55, 2. Nosková (Cofidis women team) +1:12, 3. Spěšná (jb BRUNEX Superior Factory Racing) +1:48, 4. Bajgerová (Mat Atom Deweloper Wrocław) +2:16, 5. Havlíková (LAWI junior team) +2:29, 6. Vaníčková (Brilon Racing Team MB) +2:46.

Muži:
1. Boroš (Elkov Kasper) 56:10, 2. A. Ťoupalík (TDT-Unibet CT) +14, 3. Štybar (Stybar team) +41, 4. Jindřich (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:28, 5. Ježek (Brilon Racing Team MB) +1:53, 6. Zatloukal (Nutrend Specializer Racing) +2:12.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.(Petr Skála pro SportovnÍListy.cz podle czechcyclingfederation.com, foto: Iva Roháčková)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...