Martina Sáblíková by chtěla zakončit sportovní kariéru až na ZOH v Itálii v roce 2026Rychlobruslařka Martina Sáblíková první listopadové pondělí  oficiálně oznámila, že odstartovala další sezonu ve své dlouholeté  kariéře, kterou  by ráda dokončila  až na olympijských hrách v Itálii v roce 2026. První závod ji čeká v pátek 11. listopadu 2022 ve Stavangeru, kde začíná Světový pohár.

Pětatřicetiletá trojnásobná olympijská vítězka, sedminásobná držitelka olympijských medailí různých barev, ale také jednadvacetinásobná mistryně světa si nyní v přípravě musela zvykat na novinku v podobě  nových nožů na bruslích. Jak se to stalo? Materiál, který používala doposud, se totiž už nevyrábí a Martině Sáblíkové již došly i zásoby nožů, které měla. Nové nože u bruslí jsou delší a česká legendární rychlobruslařka sice si  s tím už poradila, i když ze začátků s tím měla starosty a prožila si své včetně pádů.

Sáblíková v létě musela řešit rovněž  zdravotní problémy, když upadla  při běhu a měla tržnou ránu pod kolenem, kterou muselo spravit 12 stehů.
Jak říkám ...


"Asi měsíc a půl jsem po zranění  nemohla pořádně trénovat," řekla  Martina Sáblíková, která se netají s tím, že v nadcházející sezoně se hodlá opět soustředit na závody na dlouhých tratích, ale chtěla by startovat i na patnáctistovce.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Ivana Roháčková)