Máme obrázky Petra Skály z 1/2Maratonu Praha, který se v české metropoli běžel 1. dubna 2023

V letošním ročníku 1/2Maratonu Praha proběhl českou metropolí   nejrychleji Keňan Roncer Kipkorir Konga časem  59:42. Nejrychlejší ženou se stala předpokládaná favoritka z Keni Irine Jepchumba Kimais, která proběhla cílem v čase 1:06:01. Nejlepší z českých běžců byl  Patrik Vebr, který trať kolem významných pražských budov proběhl v čase 1:05:42, což mu stačilo na celkové jedenácté místo.  Nejrychlejší Češkou v závodě dlouhém 21 kilometrů byla  Moira Stewartová. Do 1/2Maratonu Praha odstartovalo téměř 12 tisíc běžců z celého světa.

Obavy z chladného a deštivého počasí byly na místě, ale v sobotu 1. dubna 2023 se nenaplnily, neboť nepršelo a ani teploty nebyly mrazivé.