Štěpán Pavlík: Dovolte mi pozvat vás do Tábora na Světový pohár v cyklokrosu


  "Dovolte mi pozvat vás do Tábora na Světový pohár v cyklokrosu. Naše město v příštím roce oslaví 600 let od svého založení. Historie je to bohatá a její první fáze je spjata s husitským hnutím a myšlenkami Jana Husa, které ovlivnily celou Evropu.

Do historie moderní se už pravidelně zapisují i cyklokrosové souboje na trati sportovního areálu Komora, které na špičkových akcích bývají sledovány po celém světě. Areál byl budován na míru i tomuto sportu, vždyť ve zdejším terénu proběhla už cyklokrosová mistrovství světa v letech 2001, 2010 a 2015. A je nám ctí, že se cyklokrosová odborná veřejnost i vedení Českého svazu cyklistiky obrací na naše město s důvěrou a budeme se ucházet o pořadatelství mistrovství světa v roce 2024.

Tento podzim, kdy si připomeneme 30 let od pádu železné opony v naší zemi, rádi znovu otevřeně přivítáme účastníky Světového poháru v cyklokrosu a budeme se těšit na autentické zážitky při sledování tohoto dramatického sportu odehrávajícího se v nepředvídatelných přírodních podmínkách.

Čest všem zápolícím sportovcům a poděkování všem organizátorům, podporovatelům závodu i pomáhajícím dobrovolníkům."


                                                                                        Štěpán Pavlík, starosta města Tábora

SportovníListy.cz rovněž napsaly:


Čtvrté zastavení cyklokrosového Světového poháru bude 16. listopadu 2019 v Táboře
       v sobotu 16. listopadu  2019Cyklistika


TÁBOR  Světový pohár v cyklokrosu(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)