Předsedou dozorčí komise Národní sportovní agentury (NSA) byl zvolen poslanec Pavel Klíma


Předsedou desetičlenné dozorčí komise Národní sportovní agentury (NSA) byl zvolen ve středu 28. června 2023 poslanec Pavel Klíma


NSA tím naplnila poslední část prosincové novely zákona o podpoře sportu.

Na tiskové konferenci předsedy NSA Ondřeje Šebka a předsedy dozorčí komise NSA Pavla Klímy po prvním zasedání komise oba předsedové informovali o aktuálních tématech ze svých pohledů.

Předseda NSA Ondřej Šebek  po stručném zhodnocení půlročního období ve funkci  pohovořil o aktuální agendě agentury. Tou bude prioritizace sportů podle určitých kritérií, která budou sdělena sportovním činovníkům na setkání s nimi. Připravuje se rovněž jednotná vizuální identita české sportovní reprezentace a digitalizace sportovní agendy tak, aby sportovní kluby, svazy a další sportovní organizace reagující na dotační výzvy nemusely vyplňovat neustále stejné údaje a informace, které již NSA má z předchozích dokumentů nebo si je může ověřit z jiných úředních zdrojů. 

"Také chystáme zejména pro amatérské sportovce aplikaci, z jejíž pomocí se sportovci po načtení čarového kódu z obalu léku sami dozvědí, zda lék, který mají od lékaře předepsaný, neobsahuje nějaké prvky, které jsou na seznamu zakázaných látek a to proto, aby se nevystavovali problémům z možného dopingu,"  řekl předseda NSA Ondřej Šebek novinářům.  

Předseda dozorčí komise Pavel Klíma po prvém zasedání komise přiznal, že členové komise si uvědomují, že by pro sport bylo výhodnější, kdyby byl jeho představitel členem vlády, ale zároveň chápou, proč to v současné době není možné uskutečnit. Komise, ve které jsou zástupci z obou komor a to ze Sněmovny i ze Senátu  bude dohlížet,  aby sport financovaný prostřednictvím NSA poskytl finanční prostředky sportovním organizacím, svazům a klubům včas. 

Kromě Pavla Klímy v dozorčí komise NSA dále jsou  Andrea Hoffmannová, Jakub Janda, Jan Richter, Arnošt Štěpánek, Jan Sobotka, Tomáš Třetina, Josef Klement, Pavel Karpíšek a Miroslav Adámek.

A Vy jste kdo?    Pavel Klíma
Pavel Klíma  (* 26. května 1971) je poslancem zvoleným v Jihočeském kraji  za koalici Spolu (TOP09)

Poslanec s praxí pedagoga ředitele základní a mateřské školy a  zatím při sedmdesáti zasedáních  Sněmovny vystoupil jen na sedmi zasedáních.

Pavel Klíma pracuje od listopadu 2021 ve Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, jako místopředseda, dále ve Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj jako člen. 
Kromě toho je členem ještě  Podvýboru  pro mládež a volnočasové aktivity, ale i Podvýboru pro regionální školství a celoživotní učení a Podvýboru pro sport.
Mgr. Pavel Klíma byl zvolený za TOP 09 a KDU-ČSL - Společně pro jižní Čechy i v posledních krajských volbách do zastupitelstvi Jihočeského kraje a jako neuvolněný náměstek hejtmana Jihočeského kraje  zabezpečuje  úkoly v oblastech: školství, podpory zájmové činnosti mládeže a sportu, řízení zřizovaných organizací v rezortu, dále má na starosti veřejné zakázky a přeshraniční spolupráci v rámci svěřené kompetence.

(Petr Skála s využitím  zdrojů psp.czkraj-jihocesky.cz pro SportovníListy.cz  foto: Petr Skála)

Velká pokuta pro český hokej

21.4.2024 09:00:00

V rámci ochrany životního prostředí a dodržování pravidel udržitelnosti byla Asociaci extraligových klubů udělena pokuta ve výši 10 milionů korun. Toto rozhodnutí přišlo po anonymním podnětu a nás...