Petr Pithart: Na MS v ragby se dívám a vzpomínám, jak nás ragby učil Zdeněk Sláma

Poslední říjnové úterý byla  Petrovi Pithartovi, který je znám coby právník, politik, předseda vlády ČR, předseda a dlouholetý místopředseda Senátu PČR, v Praze vydána jeho další nová kniha v nakladatelství Academia "Po Devětaosmdesátém". Na křtu byla celá řada osobností té doby, ale i přátelé a čtenáři knížek Petra Pitharta. Byl důvod k tomu, proč na místě děje byly i Sportovnilisty.cz & Českeragby.cz? Ano.

Při křtu knihy byly vyjmenovány téměř  všechy funkce a pozice, kterými jste prošel před i po roce  1989. Zapomnělo se jen na to, že v době studií jste hrál ragby. Byl jste ragbistou?

"Na tu dobu rád vzpomínám. Do ragbyového týmu tehdejší Humanity jsem se dostal zásluhou tehdejšího trenéra tohoto týmu Zdeňka Slámy. To byl úžasný člověk. Byl trenérem, který dokázal nadchnout mladé lidi pro hru se šišatým míčem. Ta hra totiž vyžaduje od hráčů týmovou spolupráci a to se moc hodilo i do života.  Kolem Zdeňka Slámy se vytvořila skvělá parta lidí, moc na to rád vzpomínám."


Díváte se na ragbyové MS v televizi?


"Dívám a žasnu, jak se ta hra změnila. Musím se přiznat, že jsem neviděl všechny zápasy. Ovšem ty, které jsem viděl, tak to byla podívaná."

Petr Pithart pak následně podepisoval svoji knihu.

"Mám knihu i já podepsanou s tímto přípisem ...Kolegovi, rugbistovi, Petr Pithart ," chlubí se autor tohoto článku.

Petr Pithart: Při sledování MS v ragby vzpomínám, jak nás trénoval Zdeněk Sláma

(ps, Sportovnilisty.cz & Českéragby.cz, Foto: Petr Skála a Hana Skálová)