Novým trenérem fotbalistů Mladé Boleslavi je Karel Jarolím. Dobří trenéři se prostě vracejí

K mužstvu FK Mladá Boleslav se v úterý 8. prosince 2020 po čtyřech letech vrátil Karel Jarolím. Nahradil o den dříve  předčasně odvolaného Jozefa Webera, pod jehož vedením mladoboleslavský tým s pouhými osmi body klesl až k ligovému propadlišti.

Čtyřiašedesátiletý Karel Jarolím už působil v FK Mladá Boleslav od ledna 2014 do srpna 2016, kdy odešel k českému reprezentačnímu mužstvu. Vrací se do prostředí, které dobře zná. Z tehdejšího hráčského kádru v mladoboleslavské kabině zůstal jediným pamětníkem brankář Jan Šeda. Při svém předchozím působení Karel Jarolím odkoučoval v Mladé Boleslavi 76 prvoligových utkání, z nich 39 vítězných a 19 remízových s aktivním skóre 136:90. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou trenérský asistent Boris Kočí a brankářský trenér Oldřich Pařízek.

Trenér Jozef Weber skončil u prvoligového mužstva FK Mladá Boleslav po desátém ligovém kole ročníku 2020-21. Mladoboleslavský tým převzal 27. února 2018 po předčasném skončení třetího mladoboleslavského období Dušana Uhrina mladšího a vedl ho třiatřicet měsíců, čímž o dva kalendářní měsíce překonal mladoboleslavské působení Karla Jarolíma v letech 2014-16. Jozef Weber odkoučoval v Mladé Boleslavi 92 prvoligových utkání, z nich 34 vítězných a 24 remízových s aktivním skóre 145:140. Původní dvouletý kontrakt v letošním únoru prodloužil o další dva roky do konce června 2022. Ten však již neplatí po náhlém  rozhodnutí představenstva FK Mladá Boleslav, které jej odvolalo.

(jk, SportovniListy.cz, FK Madá Boleslav, foto: FK Madá Boleslav)