Nejlepší český paralympionik současnosti David Drahonínský má v Botanické zahradě jeřáb

Poslední červencové pondělí 31. července 2023  v Botanické zahradě hl.m. Prahy v Troji  coby 118. osobnost zasadil svůj strom také  český  jednačtyřicetiletý paralympionik současnosti David Drahonínský.Lukostřelec, účastník čtyř paralympiád by měl  být už šestadvacátým sportovcem, který má v Botanické zahradě svůj strom.

     Jak říkám ... 


"Z olympijských her i ze světových i evropských šampionátů mám všechny sady medailí a protože jsem na nedávném světovém šampionátu v Plzni vybojoval pro Česko místo i na Paralympijské hry  v Paříži, chtěl bych být i na té mé páté paralympiádě, " řekl pro SportovniListy.cz David Drahonínský, jehož v současné době mrzí, že se u nás hůře se pohybujícím lidem, zozíčkářům, ale také  maminkám s kočárky moc nepomáhá překonávat překážky v dopravě, u vstupů do obchodů, úřadů nebo u nájezdů na lávky, mosty a na další místa.

"Trochu se starám o to, aby lukostřelba měla další závodníky. Jezdím do Odolené Vody, kde trénuji  několik mladých lukostřelců, kterým mohu poradit, jak se zlepšit v lukostřelbě. Mají výhodu, že nesedí na vozíku jako já, ale o to větší mám radost, že se jim možná i zásluhou mého trénování  na závodech daří. Jinak se moc neangažuji. Přijímám rád jen pozvánky na besedy do škol, kde dětem i učitelům vyprávím o tom, jak jim může jediný okamžik zásadně změnit život. Myslím si, že jsem tam jako host dokonalým varováním zejména na začátku léta, když   jim sděluji rady, aby neskákali po hlavě do vody, aniž by věděli, jak je pod nimi ta voda hluboká nebo, aby jezdili opatrně na kole i na koloběžkách a v obou případech s přilbou na hlavě. Ty besedy mají význam," dodal David Drahonínský.

Zasazený strom, který David Drahonínský už jen s lopatou posypal hlínou a zalil jej vodou z konve, je jeden z druhů jeřábů, konkrétně jeřáb olšolistý – Sorbus alnifolia, na  který, jak sportovec přislíbil,  se bude jezdit dívat, jak se mu daří.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.

(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...