„Jsme národ, který chce vyhrát všechny zápasy," má jasno kouč portugalských fotbalistů Santos

Při setkání fotbalového kouče Portugalska Fernanda Santose s novináři dostali v pátek 23. září 2022  příležitost se jej zeptat na jeho pocity před utkáním Česko - Portugalsko  jen tři čeští novináři, kterým trenér soupeřů českých fotbalistů odpověděl hodně stručně a navíc podrážděně. Nicméně portugalským novinářům předtím oznámil, že  soupeře svých svěřenců považuje za silného. Jak říkám...

„Češi hrají výborně. Začali už loni, kdy došli na mistrovství Evropy do čtvrtfinále. Jejich síla je enormní, hlavně doma hráli výborně a vždy dělali problémy. Vyhráli nad Švýcarskem, Španělé tady vyrovnali v posledních minutách," oznámil  novinářům asi 27 hodin před začátkem utkání Česko - Portugalsko  kouč Portugalska Fernando Santos.

„Češi na hřišti vědí, co dělají. Mají dobře organizovanou obranu. Už v Lisabonu nám dělali velké problémy, měli svoje šance. Nesmíme nic podcenit. Musíme proti nim hrát jako proti jakémukoliv jinému soupeři," dodal  Santos.

Na dotaz, zda už nyní chystá svůj tým na mistrovství světa v Kataru, zdůraznil, že nestaví Ligu národů na vedlejší kolej.

Jak říkám...

„Jsme národ, který chce vyhrát všechny zápasy. Chceme vyhrávat všechny soutěže. Takže k soutěži přistupujeme s velkou vážností stejně jako k mistrovství světa," zdůraznil  Santos.

„Před týdnem hrál skoro celý zápas. Nemyslím si, že tato otázka je na místě. Pokud se Ronaldo bude cítit dobře, bude hrát,“ reagoval Santos na otázku českého novináře, který upozornil na nezařazování portugalské hvězdy do hrající sestavy Manchesteru United.

Zvláštní postavení  má pětinásobný  držitel Zlatého míče i při obyčejném tréninku, ke kterému z tunelu pod tribunou vyběhl za spoluhráči, až tam byli všichni nastoupeni a vlastně na fotbalovou hvězdu čekali.


(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...