Jaroslav Šilhavý se vzdal funkce trenéra českých fotbalistů, kteří postoupili na EURO 2024

Trenér Jaroslav Šilhavý u české reprezentace pokračovat nebude. Po posledním kvalifikačním zápase o postup na EURO 2024 proti Moldavsku to prohlásil v rozhovoru pro Česko televizi. Utkání Česko - Moldavsko 3:0 bylo jeho poslední zápasem na lavičce národního týmu.

  Jak říkám..."Chtěl bych klukům poděkovat, jak zápas zvládli po všech těch událostech a splnili jsme cíl v podobě postupu na evropský šampionát," uvedl Šilhavý ještě v rozhovoru pro ČT sport v prvním rozhovoru po závěrečném utkání s Moldavskem, ve kterém si reprezentace zajistila účast na osmém evropském šampionátu za sebou.

"I přesto, že máme radost, tak před zápasem jsme se rozhodli, že pokračovat u národního týmu nebudeme. Předsedovi FAČR Petru Fouskovi jsem to oznámil. Tlak byl již enormní, i to rozhodlo," řekl dále Jaroslav Šilhavý.

"Není to jen o mně, ale mám za sebou celý realizační tým. Jsem přesvědčený, že práci jsme odvedli a výsledky za sebou zanecháváme dobré," dodal trenér.

Jaroslav Šilhavý nastoupil k české reprezentaci na podzim 2018. Celkem odtrénoval 58 zápasů, a je tak na druhém místě historické tabulky trenérů podle počtu odtrénovaných utkání.

Nejdříve v rozehrané Lize národů zachránil účast v lize B a v dalším roce postoupil na EURO 2020, na kterém se Šilhavého tým dostal až do čtvrtfinále. Uspěl také v novém ročníku Ligy národů, ve které postoupil do elitní ligy A.

Na druhou stranu reprezentace nepostoupila na mistrovství světa a následně sestoupila v Lize národů zpět do ligy B.

Angažmá u reprezentace Jaroslav Šilhavý zakončil aktuálním postupem na EURO 2024. Na něm už povede národní tým jiný trenér.

  Jak říkám...


„Chci v první řadě vyslovit spokojenost s tím, že jsme se na evropský šampionát probojovali. Trenér Šilhavý se mnou hovořil a své rozhodnutí mi oznámil. Je potřeba mu poděkovat jak za tuto kvalifikaci, tak za uplynulých pět let, kdy vedl národní mužstvo a povedlo se mu EURO 2020. Česká delegace na losu mistrovství Evropy určitě bude a hlavní je, že tam budeme jako účastníci finálového turnaje. Spekulovat o jménu nového hlavního trenéra reprezentace je předčasné. Na zasedání výkonného výboru určitě o novém trenérovi nerozhodneme,“ sdělil předseda FAČR Petr Fousek na asociačním
webu ke zprávě o rezignaci k realizačnímu týmu Jaroslava Šilhavého. 

Líbí  se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.(Petr Skála s využitím zprávy na webu fotbal.cz  pro SportovníListy.cz , foto: Petr Skála)