Inženýr, absolvent Českého vysokého učení technického Vít Přindiš je Kanoistou roku 2022


Medailisté ze světových a evropských šampionátů dominovali tradičnímu vyhlášení nejlepších sportovců Českého svazu kanoistů za rok 2022. Kategorii jednotlivců ovládl světový šampion ve vodním slalomu, kajakář Vít Přindiš.

Stalo se tak na slavnostním setkání kanoistů, které proběhlo v pondělí 24. října 2022 v Praze.


Nutno dodat, že Kanoistou roku 2021 se tedy stal inženýr, absolvent  Českého vysokého učení technického Vít Přindiš, který nadále pokračuje na stejné alma mater v magisterském  studiu dalšího oboru.  V upozornění na ukončené vzdělání Kanoisty roku  nehledejte nic jiného, než splnění očekávání  autora článku, že se  temto článek dostane na webu slavné vysoké školy do rubriky: Zprávy z médií.

Druhou příčku obsadil dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa a mistr Evropy na pětistovce, rychlostní kanoista Martin Fuksa. Třetí místo získal kajakář Jiří Prskavec, mistr Evropy a celkový vítěz Světového poháru ve vodním slalomu.

Vítězství v kategorii posádek bral čtvrtý deblkajak z mistrovství světa ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel.

Součástí slavnostního večera bylo úvodní symbolické předání funkce předsedy Českého svazu kanoistů, ke kterému došlo v polovině června, kdy Jana Boháče na postu vystřídal Stanislav Ježek.

Jak říkám ...

„Moje nová funkce mi přinesla mimo jiné spoustu pracovního vytížení, ale zároveň velmi milá překvapení v podobě gratulací k úspěchům našich sportovců, které se opravdu hezky poslouchají. Letošní sezona se českým barvám opět velice vydařila a věříme, že se v podobném duchu ponese i v nadcházejícím roce, který navíc bude patřit olympijským kvalifikacím,“ uvedl Stanislav Ježek.

Česká republika letos získala již čtvrtého mistra světa ve vodním slalomu za posledních 10 let – titul světového šampiona v Augsburgu vybojoval kajakář Vít Přindiš.

Jak říkám ...

„Český svaz kanoistů má aktuálně velmi silné závodníky a závodnice, kteří vozí medaile z olympiád, z mistrovství světa nebo Evropy. Je to pro mě moc hezké završení sezony a opravdu velké ocenění, kterého si moc vážím,“ okomentoval zisk ocenění Vít Přindiš, který letos ovládl také Světový pohár v Krakově a společně s reprezentačními parťáky Jiřím Prskavcem a Ondřejem Tunkou vybojoval titul mistrů Evropy v hlídkách.

„Rád bych svou výkonnost do další sezony pozvedl ještě dál. Není to tak, že bych si řekl, že jsem teď mistr světa a mám splněno. Mě ta cesta pořád baví, a přestože nejsem úplně nejmladší, pořád cítím, že mám touhu se posouvat,“ dodal svěřenec Jiřího Prskavce staršího.

Cenu pro nejlepšího maratonce získal Jakub Březina, čtvrtý z mistrovství Evropy a šestý ze světového šampionátu. Sjezdařům kraloval mistr a vicemistr světa Ondřej Rolenc, kategorii juniorů ovládl vicemistr světa a čtvrtý z evropského šampionátu, kanoista Michal Urban.Praha 24. října 2022

Kanoista roku 2022
Jednotlivci: 1. Vít Přindiš (vodní slalom/K1), 2. Martin Fuksa (rychlostní kanoistika/C1), 3. Jiří Prskavec (vodní slalom/K1).

Posádky: 1. Jakub Špicar, Daniel Havel (rychlostní kanoistika/K2 500 m), 2. Tereza Fišerová, Martina Satková, Gabriela Satková (vodní slalom/C1 hlídky), 3. Jiří Prskavec, Vít Přindiš, Ondřej Tunka (vodní slalom/K1 hlídky).

Junioři: 1. Michal Urban (vodní slalom/C1), 2. Štěpán Venc (vodní slalom/K1), 3. Lukáš Hrábek, Jakub Niebauer (rychlostní kanoistika/K2).

Osobnost maratonu: Jakub Březina

Osobnost sjezdu: Ondřej Rolenc

Osobnost vodní turistiky: Jiří Kronika

Posádka dračích lodí: medailisté z MS v kategorii MIX
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.


(Petr Skála podle zprávy Kanoe.cz pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)