Eva Vrabcová Nývltová ukončila sportovní kariéru a spojila se s RunCzech. Hledá nového Emila Zátopka

Konec  sportovní kariéry oznámila  Eva Vrabcová Nývltová, která se rozhodla už profesionálně nezávodit. Úspěšná atletka a běžkyně na lyžích zároveň spojuje svoji činnost s organizací RunCzech, která pořádá v Česku největší běžecké závody. A zároveň bude součástí organizačního týmu RunCzech Racing, jehož závodníci se účastní nejprestižnějších atletických akcích. Tohle všechno a ještě další informace zazněly v pondělí 20. února 2023 v sídle RunCzech v Praze, kde vedle samotné Evy Vrabcové Nývltové byli i její přátelé a novináři.Sportovní cesta Evy Vrabcové začala na lyžích. Už jako  juniorka získala na mistrovství světa v roce 2004 stříbro ve štafetě. Na olympiádě v Soči byla pátá v závodě na 30 km a jedenáctá ve skiatlonu, celkem se ve 13 závodech dostala do první desítky. Od roku 2016 se zaměřila na atletiku, a také tam sbírala úspěchy. Například na Pražském maratonu skončila celkově na šestém místě a závodila na olympiádě v Riu, kde byla desátou nejrychlejší Evropankou. Na evropském šampionátu v atletice 2018 získala v maratonu bronzovou medaili a časem 2:26:31 stanovila český rekord, ten držela také v půlmaratonu.

Jak říkám...

"Když jsem v roce 1992 dívala na televizi na OH v Barceloně, prohlásila jsem, že chci také na olympiádu. Netušila jsem, že se mi to podaří vícekrát a to jak na letní, tak na zimní. Je hodně momentů, na které vzpomínám, nejčastěji pak na závody RunCzech, například na pražské maratony. V těžkých dobách takhle organizace včele s Carlem Capalbem stála za mnou a moc jim za to děkuji," zavzpomínala   Eva Vrabcová Nývltová, která se nově stává součástí koordinačního týmu RunCzech Racing.

Ten bude poskytovat podporu talentovaným a špičkovým běžcům, a to například v rámci RunCzech finančního stipendia, produktů adidas, zefektivnění regenerace nebo s účastí na českých či světových závodech. Nově se členem týmu stal zkušený Jiří Homoláč, talentovaní Patrik Vebr, Damian Vích, Martin Zajíc a Julia-Anna Lily Bell.

Jak říkám...


"RunCzech Racing je fungující a úspěšný koncept. Jeho členové od roku 2014 dosáhli na medaile z mnoha vrcholových akcích, máme také tři olympioniky. Chceme český běh dostat na výsluní a třeba se mi povede najít nového Emila Zátopka," přeje si Vrabcová Nývltová.

"Těším se na novou životní etapu, ve které budu podporovat talentované závodníky, hledat nadějné běžce, ale zároveň edukovat veřejnost o zdravém životním stylu a benefitech z běhání," prohlásila česká sportovní legenda.

Na setkání s přáteli v sídle RunCzech olympionička Vrabcová Nývltová poděkovala všem, kteří jí pomohli v její úspěšné sportovní kariéře. Carlu Capalbovi věnovala svůj závodní dres z ME 2018 a sladký dort.


Jak říkám...


"Neděkuje jí jenom RunCzech, ale také celý český sport. Je to úžasná žena a doufám, že její příběh nám pomůže namotivovat další lidi do běhání a do aktivního životního stylu," řekl takto česky   Carlo Capalbo, ředitel organizačního výboru RunCzech. Jinak aktuálně už Eva Vrabcová Nývltová trénuje začínající a nadšené běžce v rámci pravidelných tréninků. Stačí, když si zájemci přihlásí na letošní Prague International Maraton a budou mít přístup na trénink s českou slavnou běžkyní umožněn.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde!!!

(Petr Skála podle zprávy na runczech.com pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)