I přesto, že není ještě sníh ani zimní sportovní sezona, tak se konaly závody ve skocích na lyžích, kterým se říká Letní Grand Prix. Ty letošní se konaly v Hinzenbachu, který leží v Rakousku a co je lepší, tak Česká republika získala vítězný vavřín díky Romanu Koudelkovi, pro kterého to byl vůbec první triumf na takovémto závodě.
Největším favoritem byl létající Rakušan Gregor Schlierenzauer, ale ten skončil senzačně druhý, s téměř šestibodovou ztrátou.
Český závodník v prvním kole dokázal doletět až na značku devadesátijedna metrů. V tu chvíli vedl rakouský letec o dva body, což je minimální ztráta, kterou je však možné klidně i navýšit. Ve druhém kole se mu povedlo ještě o metr přidat a nakonec se radoval z celkového vítězství. Je to určitě cennější v tom smyslu, že kromě Roberta Kranjece tu skákala kompletní světová špička, ovšem už bez legendy Morgensterna, který naprosto nečekaně před pár dny ukončil svou kariéru, nejspíš proto, že po jeho pádu v minulé sezoně v něm zůstal psychický blok a už se bál vyjít na můstek a skákat.
Koudelka byl po závodě spokojený a nadšený. Jak sám řekl, je to pro něj velké povzbuzení. Dodal, že je rád, že porazil na domácí půdě velkého závodníka Schlierenzauera.
Foto © Depositphotos.com/ welcomia