Na veletrhu CZECHBUS jsou mezi 96 vystavovanými autobusy i ty, které vozí sportovce

V úterý 26. listopadu 2019  byl v Praze na Výstavišti v Letňanech zahájen třídenní  9. ročníku středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS 2019, který potrvá až do čtvrtka 28. listopadu 2019

SportovníListy.cz byly na místě děje...

CZECHBUS je interaktivním, specializovaným B2B  veletrhem se zaměřením na problematiku české a středoevropské silniční hromadné dopravy. Využívá rozšířené kreativní prostředky pro zviditelnění vystavovatelů a partnerů v dlouhodobém horizontu. Cílem je mj. zvýšit prodej nových autobusů v České republice a podpořit exportní politiku státu. Letos poprvé se koná  na výstavišti PVA EXPO PRAHA a to přineslo i jednu výhodu.

Až přímo na Výstaviště v Letňanech byla po dobu veletrhu z Palmovky vyjíždějící  prodloužena stávající linka 58.

Návštěvnící na veletrhu uvidí stánky  103 vystavovatelů, z toho 13 účastníků je  ze zahraničí.
A pokud jde o ty autobusy, je jich tam podle pořadatelů  celkem 94 autobusů, z toho jich je 56 umístěných ve výstavních halách a statní jsou na volné ploše před halou a na parkovišti.

Mezi téměř stovkou autobusů zde uvidíte i ty stroje, které vozí sportovce například českou hokejovou reprezentaci nebo sportovce z hokejového klubu z Hradce Králové.Jinak tu velkou expozici má i firma Iveco, jejíž autobus v roce 2015 vozil na britských ostrovech, kde se tehdy konal ragbyový světový šampionát, tehdejší mistry světa v ragby hráče z Nového Zélandu a proto také jejich dopravní prostředek byl celý v černém. "Letos tomu tak při MS v Japonsku nebylo, ale to neznamená, že autobusy značky Iveco nejezdí jiné významné týmy sportovních klubů," dozvěděly se SpaortovniListy.cz na stánku firmy Iveco.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)