Klokani po dvou výhrách v zimní Tipsport lize nedoskákali ke třetí. Bohemians - Jablonec 1:3

Fotbalisté pražských Bohemians byli ještě v sobotu 15. ledna 2022 ve skupině A Zimní Tipsport ligy neporažení a mohli se při případném vítězství a souhře dalších výsledků v ostatních skupinách stát celkovým vítězem, ale nakonec se vítězství v jubilejním 25. ročníku tohoto prestižního turnaje nedočkali. Po výhrách nad druholigovými soupeři z Dukly a Sparty B totiž klokani  v konfrontaci se soupeři z nejvyšší soutěže, s Jabloncem, v onu  sobotu 15. ledna 2022 ráno prohráli 1:3.

Po úvodních šancích na obou stranách se jeho svěřenci dostali poprvé do vedení těsně před odchodem do šaten, kdy se prosadil Houska. Gól mu ale ještě musel definitivně schválit videorozhodčí. Do druhého poločasu nastoupili aktivnější vršovičtí klokani a odměnou za jejich snahu bylo srovnání Koubka v 62. minutě. Oba týmy chtěly strhnout vedení na svoji stranu a rozhodně se nehrála žádná udržovaná remízy. Závěr se lépe povedl Severočechům, v 69. minutě jim vrátil vedení Kratochvíl a tři minuty před závěrečným hvizdem pečetil na konečných 1:3 Ali-Abubakar. V posledních vteřinách se ještě Pražané dožadovali penalty po faulu Zeleného na Chramostu, ale rozhodčí od videa poslal hlavnímu arbitrovi jasný vzkaz: O penaltu nešlo.

„Rozložili jsme zátěž. Nechtěli jsme tentokrát hráče vytěžovat jen poločasově. Rozhodli jsme se takto a zbytek kádru trénoval doma. Ani jsme moc nestřídali, spíš až pak nuceně kvůli zranění. V této fázi přípravy to hráči odmakali. Vítězství samozřejmě potěší, jen doufám, že se nikdo vážněji nezranil. Doufám, že zvládneme i závěr přípravy. Uvidíme teď jak to všechno dopadne s odjezdem na soustředění,“ řekl po utkání jablonecký kouč Petr Rada.

Praha 15. ledna 2022

Tipsport liga - skupina A

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905  3:1 (1:0)

Branky:     38. vlastní Hašek, 69. Kratochvíl, 87. Ali-Abubakar - 62. Koubek

FK Jablonec: 1. poločas: Hanuš - Surzyn, Martinec, Zelený, Krob - Považanec - Malínský, Kratochvíl (80. Štěpánek), Houska (74. Smejkal) Pilař (66. Nykrín) - Silný (74. Ali-Abubakar)

Bohemians Praha 1905:  1. poločas: Valeš - Dostál, Hašek, Vondra, Granečný - Nazarov - Novák, Květ, Beran - Keita, Koubek. 2. poločas: Valeš - Fulnek, Hašek (62. Köstl), Krch, Bartek - Nový, Nazarov (62. Hronek), Mareček, Granečný (62. Kovařík) - Koubek (62. Chramosta), Ugwu.

(Petr Skála s využitím zprávy na tipsport-liga.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)