Kejval mění dres, míří do státních služeb


Nepřehledná situace ve sportu i státní správě, to je semeniště různých překvapivých variant vývoje a událostí. Už asi nikoho nepřekvapí, že se opět nebude volit předseda Českého olympijského výboru, protože arogance vedení tohoto bohulibého spolku vůči svým vlastním stanovám a vládním nařízením opět narazila na rozhodnutí soudu.

Právě tento zásadní odpor zaujal i ministryni spravedlnosti Benešovou při hledání nástupce Pavla Zemana. Pozice nejvyššího státního zástupce již byla Kejvalovi nabídnuta, ten si vzal čas na rozmyšlenou. Ze zákulisí víme, že Benešová je fascinována Kejvalovou schopností ustát tlaky oponentů a tvrdošíjně jít proti rozhodnutí soudu, což odstoupivší Zeman neměl.

Kejval navíc čelí nespokojenosti ve sportovním prostředí a garantovaných pět let ve státních službách by bylo ideálním časem na konsolidaci vlastních myšlenek. Premiér Babiš také není proti, dle jeho vyjádření je dobře, že cestovní kancelář ČOV konečně dostane nového šéfa.

Piráti zruší největší lidovou zábavu

Pravda o Plavšičově přestupu

Hokejový svaz slaví postup Kladna

Pekelné důsledky vykradení pardubické šatny

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)