Kdy bude překonaný rekord 17311 diváků z Edenu, kde se hrál duel Slavia - Hradec Králové 2:0

Fotbalisté Slávie Praha v úvodním kole nového ročníku FORTUNA:LIGY porazili v pražském Edenu v sobotu 22. července 2023 Hradec Králové 2:0, když vítěznou branku proměnil už ve 4. minutě Mick van Buren a druhou branku přidal při ligové premiéře v červenobílém dresu reprezentant Mojmír Chytil.

Zápasu přihlíželo 17 311 fanoušků, kteří tak, jak odhadujeme, vyrobili rekord kola, jenž zůstane platný patrně ještě nějaký ten pátek pro celou ligu a zcela určitě to bude rekordní návštěva  až do konce základní části pro Hradec. Návštěvu 17 311 diváků může být vzhledem ke kapacitám stadionů překonána jen na třech místech a to v Praze na Letné, v Teplicích na Stínadlech a zase na místě, kde se ten aktuální rekord zrodil,  tedy v Praze v Edenu.

Slávisté  před čtvrtým červencovým večerem nad Hradcem Králové třikrát v řadě nevyhráli a už byl čas s touto nepříznivou bilancí něco udělat.

A také jo. Na první gól nové sezony se v Edenu čekalo jen do 4. minuty, kdy přihrávku Tomáše Vlčka zachytil Ivan Schranz, který ještě přihrál před branku nabíhajícímu Mickovi van Burenovi, který se trefil do branky - 1:0.

Ve 21. minutě slávisté v hledištích opět  vypukli v ohromný jásot, ale z branky Václava Jurečky se radovali předčasně, protože šlo podle rozhodčích u monitorů  VAR o postavení mimo hru a gól neplatil. Do poločasu se už nejásalo, protože žádná branka nepadla.

Ve druhém poločase došlo ke dvěma k zaznamenáníhodným akcím. Nejdříve v 58. minutě Ondřej Kolář, který za Slavii chytá, pohotovým zákrokem chytil Krejčího střelu a  Gabriel z dorážky trefil boční síť. O pár vteřin později na druhé straně hřiště zase Mick van Buren střelou ze střední vzdálenosti nastřelil pravou tyč, až to zazvonilo.
Už se zdálo, že utkání skončí jednobrankovým vítězstvím Pražanů, ale nakonec došlo i na  druhý gól, který byl vsícený  v 70. minutě a to dokonce nadvakrát. Vyznamenal se přitom Mojmír Chytil, který hned při své  premiéře dal  branku v červenobílém dresu - 2:0.

Slávisté v zahajovacím zápase sice vyhráli nad Hradcem  Králové 2:0, ale tabulku vede nováček Karviná, která porazila Zlín 4:1.

Praha  22. července 2023

FORTUNA: LIGA 2023/2024 - 1. kolo

SK Slavia Praha -  FC Hradec Králové  2:0  (1:0)

Branky:  4. van Buren, 70. Chytil *  Diváci:  17311 *  Žluté karty:  - Pilař, Krejčí, Kučera *  Rozhodčí:
Všetečka – Nádvorník, Váňa.
SK Slavia Praha:  Kolář – Vlček, Ogbu, Holeš – Douděra (87. Masopust), Zafeiris (80. Ševčík), Oscar, Schranz (61. Provod) – van Buren, Jurečka (61. Chytil), Jurásek (61. Lingr) * Trenér Trpišovský.

FC Hradec Králové:  Bajza – Gabriel, Klíma, Heidenreich, Čech – Pilař (46. Juliš), Kodeš, Horák (72. Koubek), Kučera (87. Rada), Krejčí (80. Leibl) – Vašulín (87. Pudhorecký) *  Trenér: Weber.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz