Kanoistka Tereza Fišerová získala v Pau zlato a stala se celkovou vítězkou Světového poháru

Kanoistka Tereza Fišerová ve Finále Světového poháru ve francouzském Pau prolomila sérii předchozích druhých a třetích příček a zvítězila. Tím  také opanovala celkové hodnocení Světového poháru 2021. Kanoisté na medaile nedosáhli, Václav Chaloupka skončil pátý, Vojtěch Heger desátý a olympijský medailista Lukáš Rohan zůstal bohužel bez finále. 

Jak říkám...

„Já tomu nemůžu úplně uvěřit, protože je to první zlatá medaile na svěťáku, a dokonce to vyšlo i v tom celkovém. Opravdu to úplně moc nechápu. Ale je to skvělý pocit. Ta jízda byla dobrá, byla tam dole maličká chybička na 22, tam jsem to chtěla jet trošičku líp. Ale stačilo to a jsem fakt šťastná,“ popsala, jak sama řekla šťastná  Tereza Fišerová, která vyhrála první zlatou medaili v kariéře. 

Její  výkon  byl o 1,45 vteřin rychlejší než výkon olympijské vítězky – dosud neporazitelné Australanky Jessicy Fox. Třetí dojela Němka Elena Apel (s odstupem 1,83 od vítězky). 

Tereza Fišerová tímto vítězstvím ovládla celkové hodnocení Světového poháru.

Jak říkám...

„Je to určitá náhrada za tu olympiádu, ale olympiáda je úplně jiný závod. Ale cítím formu před tím mistrovstvím světa, i když už jsem unavená, tak vidím, že to prostě jde,“ doplnila  Fišerová, první česká kanoistka, která ovládla celkové hodnocení Světového poháru. Celkové výsledky kopírují umístění na  stupních vítězů po posledním závodě. Druhá skončila Jessica Fox, třetí Elena Apel.

 Žádný z českých kanoistů nedokázal proměnit finálovou účast v medaili. Aktuální mistr Evropy do 23 let Václav Chaloupka skončil 5., vicemistr Evropy do 23 let Vojtěch Heger 10. Vítězem závodu se stal domácí Francouz Denis Gargaud Chanut, druhý dojel olympijský vítěz Slovinec Benjamin Savšek a třetí Slovinec Luka Božič.

Jak říkám...

„Jsem moc spokojený s výsledkem, 5. místo ve finále světového poháru je, myslím, super výsledek. A já jsem si to moc užil. Ta jízda myslím, že byla super, zlepšili jsme to, co jsme chtěli zlepšit oproti semifinále, byly tam drobné rezervy na levých protivodách 12 a 19, tam jsem asi něco ještě odložil, asi tak vteřinku. Ale jinak jsem fakt rád, že se můžu přibližovat těm nejlepším v našem sportu a to mě žene dopředu,“ komentoval výkon v Pau Václav Chaloupka, který se do finále  závodu letos poprvé probojoval i s kanoistou Vojtěchem Hegerem.

„Ta jízda byla od začátku docela dobrá, mezičasy prý byly taky slušné. Ale bohužel mi potom už za zatáčkou, někde kolem té 10. brány, došly síly. Protože ta pauza mezi semifinále a finále nebyla skoro žádná a myslím si, že ty chyby, co pak přišly, tak byly z toho, že už jsem prostě neměl sílu. Už jsem tu loď moc neovládal. I ten čas s těmi chybami nebyl zas tak špatný oproti tomu, kolik jsme jeli v semifinále, tak si myslím, že to mohl být hezký výsledek, kdybych to sjel normálně. Ale bohužel,“ řekl  v cíli Vojtěch Heger. 

„Udělal jsem tam pár drobných chyb, hlavně ten střed mohl být rychlejší. A tam dole, já už prostě bohužel úplně nemůžu, a tak jsem si to tam víc hlídal, než abych to sypal dolů. Tam jsem asi ztratil to, co mi chybělo na ten postup. Ale je dobré vědět, že na to mám a že to není tak hrozné, jak jsem si myslel. To je pro mě povzbuzující před MS, protože k tomu se v tuhle chvíli upínám,“  vysvětlil  stříbrný olympijský medailista Lukáš Rohan, který  bohužel skončil dvanáctý.  PAU (Francie) 12. září  2021


FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU VE VODNÍM SLALOMU

Muži C1: 1. Gargaud Chanut (Fr.) 101,40 (0 trest. sekund), 2. Savšek -0,16 (0), 3. Božič (oba Slovinsko) -1,69 (0), ...5. Chaloupka -2,58 (0), 10. Heger -8,13 (0), ...v semifinále 12. Rohan (všichni (Česko).

Konečné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Gargaud Chanut 243, 2. Savšek 217, 3. Trave (Španělsko) 207, ...10. Heger 152, 11. Chaloupka 146, 15. Rohan 122, 43. Rak (Česko) 20.

Ženy C1: 1. Fišerová (Česko) 111,79 (0), 2. Foxová (Austrálie) -1,45 (4), 3. Apelová (Německo) -1,83 (0), ...v semifinále 14. M. Satková, 21. Říhová (obě Česko).

Konečné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Fišerová 280, 2. Foxová 276, 3. Apelová 187, ...10. M. Satková 137, 22. Říhová 85, 40. G. Satková (Česko) 27.

(Tereza Prskavcová, Kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Armelle Courtois, Kanoe.cz)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...