Kanoistka Tereza Fišerová slavila bronz z ME a je evropskou šampionkou i v Extreme Slalomu

České výpravě na Mistrovství Evropy ve vodním slalomu to znovu cinklo. O bronzovou radost se postarala tentokrát Tereza Fišerová jako  kanoistka. Druhá Češka ve finále Gabriela Satková bohužel skončila s 14,56vteřinovým odstupem osmá. Kanoista Lukáš Rohan dopadl hůře, kdy vypadl v semifinále.

Jak říkám...

„Jsem hrozně ráda, že to na bronz stačilo, protože ta jízda za mě byla fakt dobrá,“ hlásila v cíli Fišerová, která za vítězkou Mallory Franklin zaostala o 2,42 vteřiny.  

Bronzová jízda Fišerové začala nervózně, po první kombinaci se ale oklepala.

Jak říkám...

„První problém byl hned ve třetí  brance, kde mě to úplně vyvezlo a do čtvrté  povodné branky v tom vracáku jsem najela trochu z boku a nebyl to úplně ideální nájezd. Naštěstí jsem to zvládla, dokázala jsem se zklidnit a jsem ráda, že i přesto, že na tom začátku to nebylo úplně ideální, jsem zvládla skočit ten skok a dojela do cíle s celkem dobrým časem,“ popsala  svou finálovou jízdu česká kanoistka, která  na šampionátu ještě nekončila.

Druhou Češkou ve finále ME byla evropská šampionka 2020 Gabriela Satková. Ta však udělala velkou chybu na tzv. soutoku a před poslední bránou navíc eskymovala. Satková brala osmé  místo.

Jak říkám...

„Zklamání to trochu je, ale zas na druhou stranu musím stát nohama na zemi a myslím, že i to finále je skvělý úspěch a holt někomu se to musí nepovést. No mě se to nepovedlo na té střední pasáži, která si myslím, že je nejtěžší a já jsem tam sebou nějak hýbla a uvolnil se mi kurt v lodi, takže už jsem tak nějak nedržela a nejelo se mi moc dobře na konci. Ale holt to se stává, někdy se nezadaří a tak to je,“ popsala  kanoistka Satková.

Stříbrný olympijský medailista Lukáš Rohan  nezvládl probojovat ze semifinále do boje o medaile.

Evropským šampionem se stal Slovinec Benjamin Savšek, který tratí proletěl za neskutečných 100,44 vteřin. Stříbro získal Němec Sideris Tasiadis a bronz Miquel Trave ze Španělska.

Česká obojživelnice Tereza Fišerová na závěr šampionátu přidala po dvou  bronzech ze slalomu titul mistryně Evropy v Extreme Slalomu. Obhájce loňského titulu Vít Přindiš se do finálové rozjížďky bohužel neprobojoval.Jak říkám...

„Jsem hrozně moc ráda, že z toho nakonec byla placka, protože jsem byla nakonec už dost unavená, ale dá se říct, že mě ten bronz na kanoi nakopnul. Každá jízda na crossu se mi jela vcelku dobře, protože jsem si udělala odstup hned na začátku a neměla jsem problém s dojezdem do cílové rovinky, že bych se tam nějakým způsobem prala. Myslím si, že jsem uměla zvolit ve správný okamžik správnou taktiku a že jsem měla hodně štěstíčka, že mi to nakonec vyšlo na tu zlatou medaili, ale celkově jsem hrozně ráda, jak tohle Mistrovství Evropy dopadlo,“ radovala  se Fišerová, která opravdu může prohlásit evropský šampionát za velmi vydařený. Ve všech závodech se dostala do finále a k tomu  finále na kajaku, dále k bronzu z kanoe i týmového závodu přidala titul mistryně Evropy v Extreme Slalomu.

Z evropského šampionátu ze  Slovenska si český tým celkem  odvezl  pět kovů. Tři  tituly mistrů Evropy (Jiří Prskavec, tým kajakářů – Prskavec, Přindiš, Tunka a Fišerová v Extreme Slalomu) a dvě  bronzové medaile (Tereza Fišerová a tým kanoistek – Fišerová, G. Satková, M. Satková).  


Liptovský Mikuláš (Slovensko) 29. května 2022


Mistrovství Evropy ve vodním slalomu

Muži C1: 1. Savšek (Slovin.) 100,44 (0 trest. sekund), 2. Tasiadis (Něm.) -0,57 (0), 3. Trave (Šp.) -1,73 (0), ...v semifinále 20. Rohan (Česko).

Ženy C1: 1. Franklinová (Velká Británie) 113,35 (0), 2. Delassusová (Francie) -1,72 (0), 3. Fišerová -2,42 (0), ...8. G. Satková (obě Česko) -14,56 (2).

Extrémní slalom muži: 1. Rohrer (Švýcarsko), 2. Leitner, 3. Oschmautz (oba Rakousko), ...Přindiš (Česko) vyřazen v semifinále.

Extrémní slalom ženy: 1. Fišerová (ČR), 2. Franklinová (Velká Británie), 3. Novaková (Slovinsko), ...A. Galušková (Česko) - vyřazena ve čtvrtfinále.


(Tereza Prskavcová, Kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Iva Roháčková)