Kanoistka Kneblová získala na světovém poháru v Pau bronz a kanoista Chaloupka stříbro

Vodní slalomáři zažili úspěšnou „kanoistickou“ neděli na světovém poháru v Pau (Francie). Teprve sedmnáctiletá kanoistka Tereza Kneblová dojela na třetí příčce. Mezi kanoisty pak přidal stříbro Václav Chaloupka. 

První rok v seniorském reprezentačním týmu a hned přišel  první úspěch.

Jak říkám...


„Jsem nadšená. Tu jízdu jsem si moc neužila, protože hned na začátku přišly chyby, takže jsem byla dost překvapená, že to vyšlo na tak dobré umístění. Vůbec jsem to nečekala. Ve finále se ale dost chybovalo a díky tomu jsem dopadla takhle. Takže jsem překvapená a jsem šťastná,“ popsala teprve 16letá kanoistka Tereza Kneblová, nejmladší závodnice reprezentačního týmu slalomářů,  která před 2 týdny získala titul juniorské mistryně Evropy.

„I když ta jízda nebyla až tak dobrá, tak jsem v cíli byla šťastná bez ohledu na výsledek. Moc si užívám závodění po delší době, užívám si, že můžu být tady. Snažila jsem se předvést to nejlepší a konečně mám medaili,“ řekla mezi kanoistkami vítězná Ana Satila z Brazílie,  která všechny ostatní závodnice porazila o 6,25 vteřin. 

Ve finále kanoistů měl český tým všechny tři  lodě. Svůj start ve stříbrnou medaili dokázal proměnit jediný – Václav Chaloupka, bronzový medailista z ME v Praze 2020. 

Jak říkám...

„Přiznávám se, že jsem to vůbec nečekal. Bral jsem to jako přípravný závod, ale sjel jsem 3 dobré jízdy a v tom finále jsem předvedl tu nejlepší. To, že to nakonec stačilo na stříbro je parádní. Tímhle závodem se rozběhla příprava na další sezónu, takže si možná dám zítra volno a od úterý zase zpátky dělat to, co nás tak baví,“ popsal závod z neděle 8. listopadu 2020  stříbrný Václav Chaloupka.

Na vítěze Liama Jegoua z Irska mu přitom chybělo pouhých 73 setin. Třetí skončil Thomas Koechlin ze Švýcarska. 

Kanoista Vojtěch Heger se na trati nevyvaroval dvěma dvouvteřinovým penalizacím, které ho odsunuly na 6. místo, Lukáš Rohan inkasoval dvě 50vteřinové penalizace a skončil 10.Pau (Francie) 8. listopadu 2020  Světový pohár ve vodním slalomu    finále
Muži C1: 1. Jegou (Irsko) 100,35 (0 trestných sekund), 2. Chaloupka (Česko) -0,73 (0), 3. Köchlin (Švýcarsko) -1,61 (0), ...6. V. Heger -6,94 (4), 10. Rohan (oba Česko) -121,91 (104).

Ženy C1: 1. Satilaová (Brazílie) 115,39 (2 trestné sekundy), 2. Usová (Ukrajina) -6,25 (2), 3. T.ereza Kneblová -6,76 (2), ...10. Říhová -113,82 (104), v semifinále 18. K. Kneblová (Česko). 
(tp, SportovníListy.cz, Kanoe.cz, foto: Petr Skála)