Kam 12.května 2024 za sportem? Hurá na fotbal, lední hokej, dostihy, kanoistiku, tenis tady i tam

Sportovní program je sice už nyní na jaře   poměrně pestrý pro diváky, ale to neznamená, že zapomenete, že i vy si můžete zasportovat a nemusíte mít u toho vůbec žádné diváky. Někdy, zvláště v těchto dnech, je to dokonce to nejlepší, co můžete udělat.

Překonejte lenivost, pohodlnost a rozeběhněte se, rozjeďte se, pokud to půjde třeba na kole nebo se jen sami rozejděte na procházku.


   

        v neděle   12. května 2024  





     Fotbal                                                                                          

FORTUNA:LIGA 2023/2024

2. semifinále

15:00  FC Slovan Liberec  -  FK Teplice
15:00  SK Sigma Olomouc  -  FC Hradec Králové

FORTUNA:LIGA 2023/2024

2. kolo

15:00  Bohemians Praha 1905  -  FK Jablonec
15:00  FK Pardubice  -  SK Dynamo České Budějovice
18:00  MFK Karviná  -  FC Zlín

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

28. kolo

10:15  FK Viktoria Žižkov -  FK Varnsdorf
17:00  Slezský FC Opava  -  MFK Vyškov
17:00  FK Dukla Praha  -  1. SK Prostějov
17:00  FC Sellier & Bellot Vlašim  -  FC SILON Táborsko


Slovenská liga

9. kolo nadstavby - skupina o titul

17:30  Dunajská Streda  -  Trnava

Liga žen

4. kolo nadstavby - skupina o titul

14:00  1. FC Slovácko -  Sparta Praha
15:00  Slovan Liberec  -  Slavia Praha


    Lední hokej                                                                               



       Mistrovství světa 2024



Skupina A  (Praha)

12:20  Finsko  -  Velká Británie
16:20  Dánsko  -  Kanada
20:20  Rakousko  -  Švýcarsko

Skupina B   (Ostrava)

12:20  Slovensko  -  Kazachstán
16:20  Lotyšsko  -  Francie
20:20  Švédsko  -  Polsko

Calgary (Kanada) - Mistrovství světa v parahokeji


O 5. místo: Korea - Slovensko

O 7. místo: Itálie - Japonsko

   Tenis                                                             

Challenger Praha

Finále

13:00  Jiří Veselý  -  Gauthier Onclin



Házená

Kvalifikace mistrovství světa - muži

16:30  Česko  -  Rumunsko

Florbal

Lahti (Finsko) - Mistrovství světa juniorek


Motorismus

Le Mans (Francie) - Kvalifikace na Velkou cenu Francie, závod MS silničních motocyklů

11:00 Moto3
12:15 Moto2

14:00 MotoGP

Portugalská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích

Lugo (Španělsko) - Velká cena Galície, závod MS v motokrosu



Cyklistika

Cheile Gradistei (Rumunsko) - Mistrovství Evropy v cross country horských kol

9. etapa (Avezzano - Neapol, 214 km)

Cheile Gradistei (Rumunsko) - Mistrovství Evropy v cross country horských kol


11:30 ženy do 23 let
14:00 ženy elite
17:00 muži elite

Etapový závod Kolem Maďarska

Rock Hill (USA) - Mistrovství světa v bikrosu



Kanoistika

Szeged (Maďarsko) - Evropská olympijská kvalifikace v rychlostní kanoistice


Moderní pětiboj

Sofia (Bulharsko) - Závod Světového poháru v moderním pětiboji

Zápas

Istanbul (Turecko) - Světový kvalifikační turnaj v zápasu na olympijské hry

Judo

Almaty (Kazachstan) - Turnaj kategorie Grand Slam


Squash


Káhira (Egypt) - Mistrovství světa ve squashi

Triatlon

Jokohama (Japonsko) - Závody mistrovství světa

Lukostřelba

Essen (Německo) - Mistrovství Evropy v lukostřelbě

Hokejbal

CROSSDOCK Extraliga ...  semifinále

11:00  HBC Svítkov Stars Pardubice  -  HC Kert Park Praha

Dostihy

Praha - Velká jarní cena a Memoriál dr. Otakara Frankenbergera

Velká jarní cena, rovinový dostih (1600 m, tříletí hřebci a klisny) - první závod Klasické trojkoruny
Memoriál dr. Otakara Frankenbergera, rovinový dostih (2200 m, tříletí koně)

Jachting

La Grande Motte (Francie.) - Závěr mistrovství Evropy v jachtingu třídy 49erFX


(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto a koláž: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...