Kajakářka Veronika Vojtová triumfovala na SP v Tacenu, kde vylovila zlato z kayak crossu

Kajakářka Veronika Vojtová se ve slovinském Tacenu probojovala až do finále kayak crossu, ve kterém za sebou nechala všechny soupeřky a získala pro českou výpravu třetí medaili. Těsně za branami finále skončila Lucie Nesnídalová. Martina Satková, Vít Přindiš, Jakub Krejčí a Ondřej Tunka vypadli ve čtvrtfinále.

   Jak říkám...

„Pocity jsou naprosto skvělé. Přiznám se, že po dvou jízdách ve slalomu jsem byla hotová, ráno se mi vůbec nechtělo vstávat. Čas mezi jízdami v kayak crossu se čím dál víc krátí a je míň a míň času na odpočinek. Ve finále jsem navíc měla jinou startovací pozici a musela na to reagovat, ale zvládla jsem to. Věděla jsem, že musím jít do kontaktu, a dneska to vyšlo,“ potěšilo vítězku závodu SP, jinak také absolventku Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity inženýrku Veroniku Vojtovou.

O jednu jízdu méně dnes absolvovala Lucie Nesnídalová, kterou zastavilo až semifinále.

Jakub Krejčí s Vítem Přindišem absolvovali společně hned dvě jízdy, tu druhou ve čtvrtfinále, odkud se dál nepropádlovali.

Ve čtvrtfinále skončili také Ondřej Tunka a Martina Satková. Kateřina Beková se neprobojovala z rozjížděk, Vojtěcha Hegera o postup z time trialu připravilo naštípnuté pádlo.Tacen (Slovinsko)   18. června 2023


Závody Světového poháru ve vodním slalomu ...  Kayakcross

Muži: 1. Clarke (Velká Britanie), 2. Delassus (Francie), 3. Hengst (Německo), 4. Quemeneur (Francie), ...Krejčí, Přindiš a Tunka vyřazeni ve čtvrtfinále, Heger (všichni Česko) vyřazen v kvalifikaci.

Ženy: 1. Vojtová (Česko), 2. Terčeljová (Slovinsko), 3. J. Foxová (Austrálie), 4. Satilaová (Brazílie), ...Nesnídalová vyřazena v semifinále, M. Satková vyřazena ve čtvrtfinále, Beková (všechny Česko) vyřazena v rozjížďce.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.(Petr Skála pro SportovníListy.cz podle zprávy na webu kanoe.cz,  foto: Kanoe.cz)