Juniorské raftaře čeká tradiční slalomové soustředění

Sezóna závodního raftingu skončila famózním úspěchem českých barev na mistrovství Evropy v raftingu na konci srpna. Naše nejmladší naděje ale neusnuly na medailových vavřínech a nadcházející sváteční prodloužený víkend stráví tréninkovou přípravou.

Podzimní juniorské soustředění reprezentačních a klubových posádek v Roudnici nad Labem již několik let patří mezi stálé akce v raftařském kalendáři. Letošní ročník bude ale přeci jen trochu jiný. Na soustředění se potkají čerství medailisté i úřadující mistři Evropy v raftingu s úplnými raftařskými benjamínky. Zkušení juniorští závodníci mohou nováčkům předat své zkušenosti, ale především mohou být vzorem a motivací pro začínající sportovce.

„Jsem rád, že se nám i v letošním roce podařilo připravit kvalitní sportovní program pod vedením těch nejzkušenějších trenérů, kteří jsou stále sami aktivními závodníky a mají tak kontakt s aktuálním vývojem našeho sportu“, říká garant juniorského raftingu za Svaz vodáků České republiky (SVoČR) Vratislav Šembera.Mezi trenéry, kteří se budou juniorům v Roudnici věnovat totiž budou i úřadující mistři Evropy v raftingu v hlavních kategoriích Open Women a Open Men Anna Kašparová a Milan Znamenáček.

Na mladé závodníky čeká během čtyřdenního soustředění dvoufázový trénink na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem, kondiční tréninky v tělocvičně i posilovně, ale také nezbytné protahování a relaxační cvičení.

Letošní babí léto přináší perfektní podmínky pro soustředění na vodě, snad ještě do konce týdne vydrží, aby měly naděje českého raftingu ty nejideálnější podmínky k tréninku.


(sklen, sportovnilisty.cz; zdroj: Lenka Bauerová (SVoČR); foto: Václav Kolář)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...