Juniorky Česka v softbalu porazily favorizované Nizozemky 8:0. Zdařilá odveta za ME žen v Itálii

Evropský šampionát juniorek v softbalu má za sebou boje v základních skupinách. Softbalová šestidenní, jak lze podle počtu dnů, ve kterých probíhá, nazvat významnou evropskou soutěž pořádanou uprostřed července 2021 v české metropoli, se dostává do druhé fáze. V té se nejlepší tři týmy z jedné skupiny postupně utkají s  trojicí nejúspěšnějších týmů druhé skupiny.

Češky zatím neprohrály, když za sebou porazily Španělsko 19:5, Ukrajinu 8:1, Rakousko 15:0 a naposled Nizozemsko 8:0.

Úspěšné vystoupení českých softbalistek  jim přisoudilo  vedení ve skupině B a tím pádem postup do TOP šestitýmové  meziskupiny. Zde si pak zahrají hráčky reprezentující Česko proti třem nejlepším týmům ze skupiny A v tomto pořadí ... 

Čtvrtek 22. července 2021 Česko - Itálie od 19:30 hodin
Pátek 23. července 2021  Česko -  Francie od 12:00 hodin
Pátek 23. července 2021 Česko -  Německo od 17:00 hodin


Třebaže to podle výsledku tak nevypadá, ale Nizozemky společně s Italkami a s Němkami podle trenéra českých juniorek Tomáše Kusého zůstavají vážnými uchazečkami o medaile.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Večerní utkání mají svá kouzla. Začínají ještě za denního světla a končí za tmy, a tudíž se na ně chodí dívat více příznivců. Hráčům  a nyní v Praze v Bohnicích  také hráčkám a divákům není takové vedro,  jako když se hraje odpoledne.

Češky po každé z prvních tří směn bodovaly po jednom bodu. Pak při čtvrté směně nebodoval žádný ze soupeřů  a zlom nastal až při páté směně, při které po čtyřech metách proběhly hned tři nevyautované hráčky.

Při utkání s Nizozemskem měla svůj den  v roli nadhazovačky žena s nejdelším jménem v české soupisce, Kateřina Kindermannová. Jméno české nadhazovačky má i s mezerou 22 znaků  a stejně dlouhý je i popis jejích přičinění o nečekaný výsledek. 

"Obrana v čele s Kateřinou Kindermannovou nepovolila soupeřkám se ani nadechnout. Kateřina, ve dvojici se kolegyní z klubu zadačkou Štěpánkou Boučkovou, dominovala s naprostou převahou a kromě pěti met zdarma hodila v celém utkání 13 strikoutů a NO HITTER. V utkání proti tradičně silným Oranjes je to vynikající výkon," všimla si komentátorka utkání zveřejněného na webu České softballové asociace  Daniela Viktorýnová.

Je ještě třeba vysvětlit tu odvetu  českých juniorek za české ženy, které 3. července 2021 na ME žen v softbalu v Itálii prohrály v semifinále 4:5 právě s Nizozemskem, aby poté výhrou nad Izraelem 2:0 skončily celkově třetí. Není bez zajímavosti, že nadhazovačkou žen byla žena s nejdelším jménem v české soupisce softbalistek, Kateřina Kindermannová.Praha  21. července  2021

Mistrovství Evropy juniorek 

B skupina 

Česko - Nizozemsko 8:0  (1:0,1:0,1:0,0:0,3:0,2:0)


Hledali jsme zajímavosti u na MEJ odehraných utkáních 

A skupina    Itálie - Francie   23:2  celkově bylo dosaženo 25 bodů a v páté  směně  došlo k největšímu zisku bodů  jednoho týmu 13:0.

A skupina    Chorvatsko - Francie 1:16    v první směně došlo k největšímu zisku součtu bodů  obou  týmů 1:13.   

A skupina Francie - Polsko  20:0   nejvyšší výhra s nulou.

B skupina  Nizozemsko - Ukrajina  22:3  celkově bylo dosaženo 25 bodů.

(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)