Juniorky Česka skončily na ME v ragbyových sedmičkách páté za čtvrtou Anglií ale před Skotskem

České ragby dosáhlo opět dílčího úspěchu, o který se postaraly tentokrát juniorky v olympijských sedmičkách na turnaji pořádaném tuzemskou Unií v pražských Petrovicích. Češky skončily páté, když se v celkovém pořadí vklínily mezi čtvrtou Anglií a šesté Skotsko.

Na dvoudenním  turnaji nestačily jen  dvakrát na Anglii, s kterou prohrály nejdříve 5:19   a ve skupině o závěrečné umístění 10:28 a pak na Irky, s kterými prohrály 5:26. Ve skupině o konečné umístění však Češky zdolaly dokonce vyšším rozdílem než Angličanky Skotky 42:10.

První den turnaje ještě vyhrály Česky nad Portugalskem 54:0  a nad Belgií 17:0.

A tak se českým juniorkám s bilancí tři výhry a tři porážky podařilo umístit  se na stejném pátém místě jako se nedávno ve stejné evropské soutěži  v Bukurešti umístily ženy Česka. 

Šampionátem bez porážky jako jediné prošly mladé ragbistky Francie. Druhé místo získaly Španělky, které nestačily jen na hráčky ze země galského kohouta. Výsledek utkání Španělsko - Irsko 26:5 rozhodl o třetím místě Irska.

Při slavnostním předávání medailí a pohárů pro vítězný tým Francie sice nezazněla hymna Francie, ale zato radost nejenom Francouzskám  udělali dobrovolní hasiči Prahy 11, kteří pokropením desky vyrobené pro pražský šampionát s obrázky symbolů evropské ragbyové federace zřídili dočasně  nasledně hojně využitou skuzavku a  proudem vody z další  hadice vyrobili zase krásnou duhu, která přišla k duhu těm, co rádi vnímají vizuální zážitky.


Praha 23. - 24. července 2022


Celkové pořadí mistrovství Evropy Championship 2022 dívek do 18 let

1. Francie
2. Španělsko
3. Irsko
4. Anglie
5. Česko
6. Skotsko
7. Ukrajina
8. Belgie
9. Portugalsko
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála pro SportovniListy a  Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...