Jindřich Trpišovský, kouč Slavie Praha: Radši se nechávám překvapovat, než si stanovuji cíle


Den před utkáním  v pátek 21. července 2023 se uskutečnila  v prostorách stadionu v Praze v Edenu předsezonní tisková konference tamějšího fotbalového klubu a podle sázkových kanceláří a většiny odborníků poměrně jasný favorit na titul mistra Česka. Účastnil se jí předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, hlavní trenér A-týmu Jindřich Trpišovský, reprezentační záložník Lukáš Provod a brankářka A-týmu žen a reprezentace Olivie Lukášová.


Mezi desítkami dotazů byl položený hlavnímu trenérovi  A-týmu Jindřichovi Trpišovskému  i  tento ...  Podle sázkových kanceláří a většiny odborníků jste poměrně jasný favorit na titul. Přijímáte tuto roli?

 Jak říkám... „Samozřejmě ji přijímáme, ale netajím se tím, že se radši nechávám překvapovat, než si stanovuji cíle. Mým přáním je, abychom navázali na konec sezony, abychom předváděli takové výkony a tým byl v takové pohodě, jako byl na konci sezony. Abychom hráli aktivní fotbal, který bude úspěšný a zároveň bude bavit lidi. Chceme pokračovat v rozvoji hráčů a zvládat nahrazování hráčů, kteří nám odcházejí. Vždycky jsme někoho našli. Máme tři hráče v Benfice a v dalších klubech. I přes odchody se nám daří držet sportovní úroveň klubu. Tým je hladový, chce úspěch, chce trofeje a udělá maximum, aby to získal. Uděláme všechno pro to, abychom minimálně jednu trofej získali. Vždycky říkám, že pravda leží na hřišti. Rád hodnotím, co se stalo na hřišti, a ne coby kdyby před sezonou. Máme silné konkurenty, silné týmy, to se ukázalo v posledních sezonách. Podařilo se nám třikrát vyhrát za sebou, potom Plzni a Spartě, vždycky jsme do posledních kol hráli o titul. Sezona bude zase dlouhá, bude náročná a budou rozhodovat detaily. Může rozhodnout jeden bod nebo vzájemný zápas. Pokusíme se být co nejlepší, navázat na to, co bylo v loňské sezoně, a zlepšit se ve věcech, které jsme nedělali dobře. Do sezony jednoznačně vstupujeme s tím, že chceme být nejlepší,“ řekl  hlavní trenér A-týmu Jindřich Trpišovský.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)