Jaroslav Šilhavý už měl 27 hodin před zápasem Česko - Polsko sestavu v hlavě, ale neprozradil ji


Fotbalová česká reprezentace rozehraje v pátek 24. března 2023 ve Fortuna Areně kvalifikaci o postup na EURO v roce 2024 zápasem s Polskem. Na předzápasovém setkání s novináři, fotografy a s kameramany  trenér Jaroslav Šilhavý odpověděl na celou řadu otázek až na dotazy týkajících se sestavy a rozestavění hráčů. Už máte jasno o sestavě a rozestavení? V minulém roce jste hráli ve dvou různých rozestaveních...

"Sestavu i rozestavení máme v hlavě. Už ani moc nepřemýšlíme, jak by se to mohlo změnit. To by se muselo něco stát na předzápasovém tréninku nebo by musel někdo onemocnět, ale nechci nic přivolávat. A že jsme používali dvě různá rozestavení? Třeba bude nějaké třetí ... "


V minulosti jste hodně spoléhal na sehranost hráčů z klubů. Jak moc si pohráváte s myšlenkou poslat do sestavy někoho z nováčků. Například spojit duo Čvančara – Kuchta?

"Nechci vyzrazovat sestavu, takže se k tomuto nemůžu příliš vyjádřit. Ale samozřejmě se to nabízí, protože tu jsou hráči jak ze Slavie, tak ze Sparty, kteří jsou na sebe zvyklí. Možnost to je, ale sestavu prozradíme až v den zápasu."

Jak moc velkou ztrátou je, že nemáte k dispozici Patrika Schicka?

"Samozřejmě je to ztráta. Komu by nechyběl nejlepší střelec mistrovství Evropy? Zvlášť, když zrovna s Lewandowskim soupeřil v bundeslize o pozici nejlepšího střelce. Ale věříme, že máme k dispozici další útočníky, kteří mají dobrou formu a nahradí jej."

Polsko má nového trenéra, když jejich národní tým převzal Fernando Santos. Dá se to brát jako výhoda pro váš tým?

"Myslím, že mám malinkou výhodu, protože jsem u týmu delší dobu a nemám jazykovou bariéru. Ale trenér Santos je zkušený kouč a určitě si dokáže v takové situaci poradit."

Jak vnímáte pana Santose jako trenéra? Zvlášť, když český tým v Lize národů s Portugalskem, které Santos trénoval,  dvakrát prohrál?

"Zaslouží si  respekt, protože má za sebou velké úspěchy. Jsem přesvědčený o tom, že i Polsku může pomoct svým nadhledem a zkušenostmi."

Který z polských hráčů na vás momentálně dělá největší dojem?

"Všichni se asi shodneme, že největší hvězdou je Lewandowski. Jsou tam ale i další hráči. Myslím, že Polsko je právem papírovým favoritem této kvalifikační skupiny."Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.
(Petr Skála s využitím zprávy na webu fotbal.cz pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...