Jakl: Vím, že ragby není sport pro manekýny a simulanty

Poosmé se koná mistrovství světa v ragby a historicky poprvé se kompletně celé odehraje v Anglii, tedy v zemi svého vzniku. 

Vím, že ragby je ohromně populární ve světě, řekl v rozhovoru pro Sportovnilisty.cz Ladislav Jakl, ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause a frontman kapely Folimanka Blues.

SL: Máte nějaký vztah k ragby?

Blízký osobní ani ne. Ale znám několik zarytých fandů a rád poslouchám jejich vyprávění třeba o pravidlech a o tom, jak na rozdíl od fotbalu to i díky těm pravidlům není sport pro manekýny a simulanty.

SL: Hrál jste ragby ?

Kdepak. V mládí by mě odfoukl i slabší vítr. Teď už sice leda uragán, ale zase bych už neuběhl ani 10 metrů. Ale můj syn ho nějakou chvíli provozoval, vodil jsem ho na tréninky a viděl i několik zápasů na vlastní oči. 

SL: Víte , že ragby je olympijským sportem?

No tak to ani nevím. Ale vím o jeho ohromné popularitě ve světě a v některých zemích zvlášť. Asi bych uměl vyjmenovat, že nejlépe se hraje na Novém Zélandě, v Austrálii, ve Francii, Jihoafrické republice a v Anglii. Na zápasy že tam chodí stejně lidí jako na špičkový fotbal a třeba právě mistrovství světa prý sledují v televizi miliardy lidí. U nás se asi moc neujme, když se tak koukám na naši metrosexuální mládež, mám pocit, že testosteron někam zmizel.

(rp,sportovnilisty.cz,foto:ps)