Jak shánějí sportovní kluby peníze na činnost

Všelijak a většinou velice složitě. Členské příspěvky byly vždy spíše symbolické, podpora státu a peníze investované do rozvoje sportu tají jako sníh na slunci a pokud neprovozujete masový a všemi oblíbený a viditelný sport, jako je fotbal nebo hokej, sponzoři se příliš nehrnou. Proto se sportovní kluby snaží využít všechny způsoby, jak si přivydělat vlastními silami. Nejčastěji využívají právě zájmu veřejnosti o možnost vyzkoušet si některý ze sportů, který není lidem tolik dostupný. A tak se staly módními zážitky a dárky tandemové seskoky, vyhlídkové nebo fotografické lety, bungee jumping, jízda na koních, jízdy na vodních skútrech, rafting, lety balonem, organizování zážitkových dovolených, kurzy potápění a další adrenalinové aktivity, které sportovním klubům, které je nabízejí, přinášejí alespoň nějaké  peníze na jejich další činnost.

 

Pro laiky se tyto aktivity pořádají zásadně pod dohledem a za účasti proškolených instruktorů tak, aby byly pro účastníky bezpečné a aby jim splnily všechna jejich očekávání. Během aktivit se fotografuje a filmuje a účastník si jako suvenýr odnáší nejen zážitek, ale také video, kterým se pak může pochlubit známým.
Sportovním klubům, které chtějí dál provozovat svou činnost prostě nezbývá, než se opustit dlouhodobě zajeté koleje a změnit přístup ke své činnosti. Daří se to mnohem líp tam, kde se včas orientovali na mladé lidi, kteří se v naší žhavé současnosti lépe vyznají a novinek se nebojí.

 

Foto © Depositphotos.com/ EpicStockMedia