Irsko porazilo Rumunsko na pětky 12:1 a Angličan Ford porazil Argentinu na skóre 27:10

Druhý den  MS v ragby padaly pětky jako na lince tovární linky, ale ne všude. Anglie sice porazila Argentinu 27:10, ale nepoložili ani jednu pětku. Ostrované sice hráli skoro celý zápas v oslabení a bez jediného položení, ale měli ve svém středu při chuti kopajícího  George Forda. Vedoucí tým světového žebříčku Irsko vstoupilo do mistrovství světa drtivým vítězstvím nad Rumunskem 82:8 a na pětky 12:1. Start  vyšel Australanům, kteří porazili Gruzii 35:15.

Angličané nad Argentinou vyhráli  27:10, i když  od čtvrté minuty hráli ve čtrnácti v oslabení. Hříšníkem a možná do čtvrté minuty na hřišti překážejícím hráčem Anglie byl Tom Curry, který dostal červenou kartu za střet hlavou s protihráčem. Zajímavostí je, že v Marseille, kde se utkání hrálo, za Anglii bodoval  jen  kopáč George Ford, který byl nominovaný  navíc jako útokovka náhradník za potrestaného kapitána Owena Farrella.

Některá média ve svém zpravodajství uvedla jen tak mimochodem  také informaci, že rumunští ragbisté hrají na mistrovství světa místo Španělů, kteří byli loni z turnaje vyloučeni kvůli neoprávněnému startu hráče na evropském šampionátu, jenž byl zároveň kvalifikací na MS.  Tady je nutné dodat, že kdyby k vyloučení Španělů nedošlo, Rumuni by možná to MS stejně hráli, neboť by je čekala mezikontinentální kvalifikace, kterou po vyloučení Španělska a přímého postupu Rumunů hrálo a vyhrálo Portugalsko. Rumuni prohráli s debaklem, který ještě na MS neutržili, ale nikdo neví, jak by dopadlo s Irskem Španělsko.

Dařilo se také Italům, kteří porazili Namibii 52:8 a na pětky 7:1.

Australané porazili sedmý nejsilnější tým Evropy Gruzii o dvacet bodů 35:15. 


Paříž, Marseille, Bordeaux a Saint-Étienne 9. září 2023


     Ragby                                                                                              
Itálie - Namibie 52:8 (17:8).
Pětky:  7:1

Skupina B

Irsko - Rumunsko 82:8 (33:8).
Pětky:  12:1

Skupina C

Austrálie - Gruzie 35:15 (21:3).
Pětky:  4:1

Skupina D

Anglie - Argentina 27:10 (12:3).
Pětky:  0:1Program MS v ragby 2023 (8. září 2023 - 28. října 2023)


Kuriozita před MS v ragby 2023. Tonga má méně obyvatel než je na Novém Zélandě ragbistů


Nejmenší hráč na MS v ragby je z Irska a je o dvě hlavy menší než dlouhán Rumun Stefan Iancu! Máme i jiné kuriozity před MS

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.(Petr Skála pro SportovníListy.cz a ceskeragby.cz, foto a koláž: Petr Skála)