I když se v Edenu fanoušci hostů pod albánskými vlajkami dvakrát radovali, výhra 3:2 patřila Slavii

Evropská výhra fotbalistů Slavie Praha se nerodila proti kosovskému Ballkani vůbec lehce. Slávisté dokonce  dvakrát prohrávali, ale nakonec zásluhou gólů Davida Juráska, Lukáše Masopusta a Petera Olayinky, který se stal nejlepším evropským střelcem Slavie v historii, skóre otočili a nakonec zvítězili v Edenu 3:2.

V Edenu nastoupil kosovský tým, o kterém ve čtvrtek 2022 diváci v Edenu věděli většinou jen to, že Pražané v prvním utkání na půdě tureckého Sivassporu remizovali. Přesto přišli ve všední den v počtu, který  téměř kapacitu stadionu vyprodal.

Sešívaní měli hru plně pod svojí kontrolou a zdálo se, že je jen otázkou času, než přijde první gól, ale o to se postaral soupeř. Kosovský mistrovský tým totiž rozjel ve 23. minutě pohlednou kombinační akci, během které unikl ofsajdu, pronikl skrze slávistickou obranu a zásluhou  Krasiqimu se dostal do vedení - 0:1.

Reakce slávistů na inkasovaný gól byla ale okamžitá.  Už ve 26. minutě do prostoru před brankou  soupeře doslova protancoval  David Jurásek a za pomoci jemné teče brankáře propasoval  míč do branky – 1:1!

Bohužel fotbalisté  Ballkani nelenili. Ve 29. minutě vrátil po povedené práci Rrahmaniho, který svým rychlým pohybem vyšachoval slávistickou obranu, hostům vedení střelou k tyči Korenica – 1:2.

Další  pro borce Slavie gólová  situace se zrodila  ve 34. minutě, kdy si  Lukáš Masopust všiml výhodněji postaveného Petera Olayinky, kterému míč přihrál, aby  bombou do pravé šibenice vyrovnal – 2:2!

To slávisty doslova nakoplo k další aktivitě, kterou zúročil Lukáš Masopust, který z úhlu levačkou vsítil vítěznou branku  – 3:2!

Do druhé půle vstoupili slávisté s dalším odhodláním proměnit branky, ale zůstalo jen u toho odhodlání.  Na posledních 25 minut se na hřiště podíval i dosavadní nejlepší slavistický střelec podzimu Stanislav Tecl, ale ani ten neskóroval.

Atraktivní podívanou bohužel v 78. minutě ukončila situace, kdy Sinani stáhl na zem Ivana Schranze a pokračujíc v pohybu dopředu, trefil ležícího slávistu nohou do oblasti hlavy. Těžce otřesený Ivan Schranz musel být ze hřiště odnesen, aby se po následném vyšetření zjistilo, že pro něho aktivní fotbal na podzim 2022 skončil.  Nehezký závěr utkání pokračoval i o chvíli později, kdy v 84. minutě byl vyloučen Thaqi za nebezpečný skluz na Davida Douděru.

Slávisté tedy zvítězili nad kosovským Ballkani 3:2, a připsali si tak připsali první vítězné body do tabulky. Příští evropské utkání odehrají 6. října 2022, kdy v Edenu přivítají CFR Kluž. Už v neděli 18. září 2022 se borci z Edenu představí v ligovém šlágru v Plzni s tamější Viktorií.

Praha - Eden 15. září 2022

Evropská konferenční liga - skupina G

SK Slavia Praha - FC Ballkani 3: (3:2)

Branky:  26. Frasheri (vlastní), 34. Olayinka, 41. Masopust – 23. Krasniqi, 29. Korenica * Diváci
18156 *  Žluté karty: Tiéhi, Traoré, Schranz – Sinani * Červené karty: 84. Thaqi *   Rozhodčí: