Hymny soupeřů MS v ragby před zápasy děti nejenom zpívají, ale už jim přitom také hraje hudba

Státní nebo národní hymny soupeřů na MS v ragby zpívané před začátkem každého utkání při prvních deseti zápasech  se staly předmětem kritiky návštěvníků utkání přímo v ochozech stadionů, ale i televizních diváků. Hymny totiž zpívaly dětí a jejich hlásky připomínaly více Vánoce než hrdý znělý zvuk národních symbolů. Organizátoři těchto předzápasových ceremonií původního ryze pěveckého přednesu hymen měli by být vděční Španělům, že byli diskvalifikovaní z účasti na MS, neboť by v jejich případě při pouhém zpěvu jejich hymna nezazněla, protože španělská hymna nemá v aktuální podobě žádná slova.

Ve druhé osmičce odehraných utkání už před zápasem pořadatelé  pouštějí vedle zpěvu dětí i hudbu, ale přesto to ještě není to pravé ořechové.  

Na hřišti prostě před utkáním chybí zpěvák nebo zpěvačka s pořádnými mohutnými hrudníky, kteří by zapěli národní hymnu, která by hráče před zápasem pěkně nažhavila.

Joseph Cure
je i v Česku velmi dobře známý argentinský operní zpěvák a když se ho v rozhovoru v České televizi před lety zeptali na jeho největší umělecký zážitek, odpověděl bez dlouhého přemýšlení. "Zpíval jsem argentinskou hymnu na ploše stadionu před osmdesátitisícovou návštěvou ragbyového utkání!"


Ve čtyřech hracích dnech od 14. září do 17. září 2023 se odehrálo osm zápasů, ve kterých celkem bylo položeno 54 pětek. Překvapením byla výhra Fidži nad Austrálií 22:15 a zaznamenali jste jistě i rekordní porážky, které utržili ragbisté Rumunska 0:76 v utkání s Jižní Afrikou a Namibie 3:71 s Novým Zélandem. V obou případech diváci viděli 11 položených pětek.


Paříž, Toulouse, Nantes, Bordeaux, St. - Etienne,  Marseille, Nice   14. 15. 16. a 17. září 2023


     Ragby                                                                                              


Program MS v ragby 2023 (8. září 2023 - 28. října 2023)


Kuriozita před MS v ragby 2023. Tonga má méně obyvatel než je na Novém Zélandě ragbistů


Nejmenší hráč na MS v ragby je z Irska a je o dvě hlavy menší než dlouhán Rumun Stefan Iancu! Máme i jiné kuriozity před MS

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.(Petr Skála pro SportovníListy.cz a ceskeragby.cz, zdroj: havirov.rugby-cz.com, foto na facebookovém profilu Mirko Vasiče a koláž: Petr Skála)