Hurá na Světový pohár horských kol do Nového Města na Moravě od 13. května do 15. května 2022

Na nedávném setkání s novináři k závodu ve Vysočina Aréně promluvil šéf organizačního týmu Petr Vaněk o  novinkách a současný nejlepší domácí biker Ondřej Cink zase promluvil o tréninku a svých ambicích. Zkrátka a dobře ve Vysočina Aréně se bude na co dívat.

Jak říkám...

“Jsme velmi potěšeni diváckým zájmem, v tuto chvíli už máme prodáno více vstupenek než ve stejné době v roce 2019, kdy se naposledy konal závod s diváky,” řekl Petr Vaněk, který věří, že diváci za ty dva roky nezapomněli, jak se na Vysočině fandí.

“Máme připravený bohatý doprovodný program, fanoušci se mohou přijet do Nového Města bavit na celé tři dny. Připravené je expo s mnoha stánky s cyklistickým artiklem, besedy, autogramiády, párty a pro ty aktivnější i dva závody: Night Race a Bike Vysočina Marathon,” dodal šéf organizačního týmu.

Hlavní zprávou ale byla informace o účasti britské hvězdy, mistra světa v cyklokrosu a olympijského vítěze závodu horských kol Toma Pidcocka.

Jak říkám...

“Tom se postaví na start SP v Albstadtu a u nás v Novém Městě na Moravě. Mathieu van der Poel bude ale bohužel chybět, zato nastoupí celkový vítěz Světového poháru v cyklokrosu Eli Iserbyt z Belgie. Sám jsem na něj hodně zvědavý,” uvedl Petr Vaněk.

Od prvního závodu Světového poháru v Brazílii uběhl skoro měsíc a přesně takovou dobu jedenatřicetiletý Ondřej Cink tréninku příliš nedal. Trápí ho nezvykle agresivní alergie.


Jak říkám...

 “Alergie jsem měl každé jaro, ale vyřešilo se to za týden. Letos se jí nemůžu zbavit, už jsem musel nasadit i medikamenty. Já doufám, že to v Novém Městě bude už lepší, rád bych se před domácími diváky ukázal, i když vím, že ve 100% formě tam nebudu,” oznámil Ondřej Cink.

Závodní program v Novém Městě odstartuje v pátek 13. května 2022 v 18:00 hod. Short Trackem žen a následně v 18:45 hodin Short Trackem mužů na nové a divácky atraktivní trati, dobře přehledné z hlavní návštěvnické tribuny ve Vysočina Aréně.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.
(Petr Skála podle  zprávy na czechcyclingfederation.com pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)