Hokejový svaz slaví postup Kladna


První liga podle názvu, fakticky druhá liga ledního hokeje skončila tak, jak měla, a mnozí doufali. Po roční odmlce slaví návrat do nejvyšší soutěže hokejové ligy kladenští Rytíři pod vedením nezlomného vojevůdce Jaromíra Jágra.

Nervózní z výsledku nebyli jen na Kladně, ale také na hokejovém svazu. V rámci utajených dohod s předsedou Národní sportovní agentury má v případě postupu do extraligy začít zásadní rekonstrukce kladenského zimního stadionu. Zásadní podmínkou uvolnění státních prostředků kromě nejvyšší soutěže je spolupráce na metodickém poli.

V průběhu uplynulé sezony se dohodl Jágr s prezidentem svazu Králem na umístění školícího centra pro hokejové rozhodčí právě v prostorách zrekonstruovaného kladenského zimního stadionu. Šéf komise rozhodčích Šindler je nadšený z možné spolupráce s hokejovou ikonou při výchově rozhodčích, sám Jágr již přislíbil svoji účast na seminářích.

Další výhodou postupu Kladna pro hokejové prostředí je, že trenér Jihlavy Ujčík může zůstat v čele disciplinární komise a vynášet dál tresty nad extraligovými hráči. Zrovna Kladno chtělo protestovat, ale při zmínce o možném přesunu sídla rozhodčích začalo dokonce Ujčíka chválit pro jeho odbornost.

Pekelné důsledky vykradení pardubické šatny

Olympijské hry se přesouvají na ruský ostrov

Odvolaný ministr Blatný míří do sportu

Černé fotbalové úterý zná viníka

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)